Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: śnieg z deszczem i śnieg nie tylko w górach. Będzie jeszcze zimniej

Najnowsze

Maja Popielarska o prognozie na najbliższe dni
Maja Popielarska o prognozie na najbliższe dni

Chociaż nie mamy jeszcze połowy października, jesień już ustępuje miejsca zimie. Nadciągają - typowe dla najchłodniejszej pory roku - opady śniegu. Załamanie pogody nastąpi w poniedziałek. W drugiej połowie tygodnia w wielu miejscach będzie padać deszcz.

Pogoda od poniedziałku zacznie bardziej przypominać tę zimową, niż jesienną. Zarówno synoptyk Arleta Unton-Pyziołek, jak i Wojciech Raczyński prognozują opady śniegu.

Śnieżny początek tygodnia

W poniedziałek jedynie na północy i na zachodzie pojawi się słońce.

Na pozostałym obszarze będzie padać. Na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i na Śląsku możliwe, że pojawią się opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Śnieg z deszczem może także pojawić się w centrum kraju.

Opady miejscami będą dość intensywne - od 5 do 20 l/mkw. W górach sypnie samym śniegiem. Unton-Pyziołek podaje, że utworzy on nawet 30-centymetrową warstwę.

Będzie jeszcze chłodniej, niż ostatnimi dniami. Wojciech Raczyński prognozuje, że temperatura powietrza zawaha się od 3 st. C na Podkarpaciu do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Umiarkowany i dość silny wiatr w porywach osiągnie prędkość dochodzącą do 60 km/h.

Przejaśnienia we wtorek

Na południu kraju we wtorek niebo zacznie się przejaśniać. W centrum i na Lubelszczyźnie odnotujemy opady deszczu ze śniegiem.

Nadal będzie chłodno. Najniższe wartości na termometrach odnotują mieszkańcy Lubelszczyzny (5 st. C). Z kolei najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (9 st. C).

Chłodna środa

W całym kraju w środę aura nie poprawi nam samopoczucia. Niebo przysłonią deszczowe chmury. Może popadać deszcz - do 5 l/mkw.

Temperatura powietrza wyniesie od 6 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Pomorzu.

Popada w czwartek

W czwartek jednie na północy niebo się wypogodzi. Poza tym ma być pochmurno. W wielu miejscach popada deszcz.

Najchłodniej będzie na Podkarpaciu (7 st. C). Najwyższe wartości na termometrach pojawią się na Pomorzu (11 st. C).

Cieplejszy piątek

W piątek niebo wypogodzi się na Pomorzu. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu. Termometry pokażą od 9 st. C na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu.

Autor: AD/kka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości