Prognoza pogody na pięć dni: słońce, deszcz, burze i... komfort termiczny

Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dni

Na żadne poważne zmiany w pogodzie się na zanosi. W najbliższych pięciu dniach będziemy w strefie komfortu termicznego. Na niebie zobaczymy i słońce i chmury z deszczem. Będzie szansa dostrzec tęczę. Uwaga, miejscami pojawią się burze.

W piątek niebo przykryją chmury, miejscami szczelnie. Przelotnie popada w całym kraju. Opady nie będą duże, do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Pomorzu Gdańskim do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa, będzie spadać.

Sobota: termometry pokażą ponad 20 st. C

Sobota będzie na ogół pogodna, chociaż w zachodniej i południowej części kraju mogą pojawić się miejscami przelotne opady deszczu. Wieczorem na Nizinie Szczecińskiej wystąpią burze (z opadami 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h).

W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu.

Niedziela: miejscami popada i zagrzmi

W niedzielę w całym kraju będzie przelotnie padać, a na południu i w centrum kraju pojawią się także burze (z opadami 10-20 l/mkw., porywami wiatru 60-80 km/h). Temperatura maksymalnawyniesie od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słabo i umiarkowanie z północnego zachodu.

Poniedziałek: przelotny deszcz i wiatr

Początek kolejnego tygodnia będzie pochmurny z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słabo i umiarkowanie, okresami silniej z północnego zachodu.

Wtorek: zrobi się cieplej

We wtorek w całym kraju słupki rtęci przekroczą 20 st. C. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Dolnym Śląsku do 24 st. C na Podkarpaciu. Przelotnie popada deszcz. Powieje słabo i umiarkowanie z północy.

Autor: mar/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości