Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: przeważy słońce. Nawet 15 st. Celsjusza

Najnowsze

7.03 | Prognoza pogody Meteo News
TVN Meteo7.03 | Prognoza pogody Meteo News

W ciągu kilku najbliższych dni aura będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Na niebie pojawią się rozpogodzenia, a słupki rtęci bardzo często przekroczą 10 st. C.

Polska jest pod wpływem wyżu z centrum nad Niemcami. Nad krajem przemieszcza się z zachodu na wschód słabo aktywny front atmosferyczny, który zaznacza się tylko przejściowym wzrostem zachmurzenia - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Mglisty początek weekendu

Weekend rozpocznie się pochmurno i mglisto. Według prognozy, w ciągu dnia na wschodzie i na południu kraju będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. W pozostałej części kraju będzie znacznie pogodniej.

Temperatura sięgnie od 7 st. C na północnym wschodzie do 12 st. C na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. - To jest prognozowana temperatura w cieniu, a ponieważ w wielu miejscach słońca nie powinno brakować, będzie jeszcze cieplej - dodaje Maciej Dolega, prezenter TVN Meteo.

Na niebie sporo rozpogodzeń

- Cały czas będziemy pod wpływem wyżu, a to oznacza, że w najbliższych dniach będzie jeszcze więcej słońca w kraju - zaznacza Maciej Dolega.

W niedzielę o poranku miejscami zrobi się mglisto. Po ustąpieniu mgieł na niebie pojawi się sporo słońca. - Jedynie na wschodzie kraju niebo będzie nieco bardziej zachmurzone - informuje Arleta Unton-Pyziołek. Tego dnia temperatura będzie całkiem wysoka. Od 8 st. C wskażą termometry na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, do 13 st. C na zachodzie.

Nawet 15 st. C

Nadchodzący tydzień rozpocznie się wyjątkowo pogodnie. Na poniedziałek synoptycy prognozują przejaśnienia i rozpogodzenia w całym kraju, a słupki rtęci powędrują do 10-15 st. C.

We wtorek pogoda nieznacznie się zepsuje. Na północy pojawią się chmury, a poza tym będzie pogodnie. Temperatura sięgnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku.

W środę chmury zawisną niemal nad całym krajem. Pogodnie będzie tylko na zachodzie. Tego dnia termometry odnotują od 7 st. C na Suwalszczyźnie i na Podlasiu do 12 na Dolnym Śląsku.

Autor: kt//tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości