Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: padnie pierwsza trzydziestka w tym sezonie

Najnowsze

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

Przez następnych pięć dni nie opuszczą nas wysokie temperatury. Wartości na termometrach będą bliskie lub równe 30 st. C. Upały najbardziej będą cieszyły mieszkańców tych regionów, gdzie parasole będą służyły jedynie do osłony przed promieniami słońca. Wielu Polaków w najbliższych dniach doświadczy deszczu bądź burz, i to gradowych.

W czwartek termometry wskażą minimum 26 st. Celsjusza. Taką temperaturę odnotują mieszkańcy Wybrzeża i Suwalszczyzny. Z kolei na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku temperatura wzrośnie do 29 stopni.

Pogoda zepsuje się dopiero wieczorem, ale tylko w Bieszczadach. - Pojawi się więcej chmur i możliwe są burze - zaznacza synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Wieczorem zagrzmi także wzdłuż wschodniej granicy.

Pierwsza 30-stka

Piątek będzie pogodny i gorący - termometry wskażą od 27 st. C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 29 st. C w centrum. Najgoręcej będzie w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura wzrośnie do 30 st. C.

Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku aura się pogorszy i wystąpią przelotne opady deszczu. Synoptyk nie wyklucza pojawienia się w tym regionie także burz w towarzystwie obfitych ulew (do 25 l/mkw.) i lokalnego gradobicia. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 80 km/h.

Upalna sobota

W sobotę na zachodzie, południu i w centrum kraju pojawi się więcej chmur i przelotnie pokropi. Pojawią się także burze, w trakcie których spadnie do 40 l/mkw. wody, a wiatr rozpędzi się do 90 km/h. - Niewykluczone są lokalne gradobicia - uprzedza meteorolog.

Termometry wskażą od 21 st. C na Pomorzu Zachodnim do 28 st. C w centrum i 29 st. C na Mazowszu i Podlasiu.

Burzowa niedziela

Niedziela będzie kolejnym bardzo ciepłym dniem. Temperatura zawaha się od 23 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Podkarpaciu. Ale pogodnie będzie jedynie na północnym zachodzie Polski.

W pozostałych regionach będzie umiarkowanie pochmurno. Synoptyk prognozuje wystąpienie przelotnych opadów i burze. Sprowadzą one opady rzędu 40 l/mkw. wody, a także grad i silny wiatr, osiągający w porywach 90 km/h.

Lokalnie pogodny początek

Początek tygodnia będzie pogodny jedynie na północnym wschodzie Polski. W pozostałych regionach będzie przelotnie padało, a miejscami nawet grzmiało. Burzom będą towarzyszyły opady gradu i ulewy rzędu 40 l/mkw. wody, zaś wiatr w porywach osiągnie 90 km/h.

W poniedziałek utrzyma się temperatura na poziomie od 26 st. C (Dolny Śląsk) do 30 st. C (Mazowsze).

Autor: mb/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości