Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: niedziela najgorętsza, poniedziałek burzowy

Najnowsze

Czekają nas upały
TVN MeteoCzekają nas upały

Przed nami słoneczne, bardzo gorące dni. Synoptycy prognozują, że w weekend w wielu miejscach na termometrach zobaczymy wartości powyżej 30 stopni.

W czwartek na niebie będzie dominować słońce. Wiatr powieje z północnego wschodu. Będzie słaby i umiarkowany. Na termometrach w ciągu dnia zobaczymy od 25 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku.

W piątek synoptycy również nie prognozują opadów. Poza tym będzie cieplej. Na Suwalszczyźnie odnotujemy 27 st. C., a na Dolnym Śląsku termometry pokażą aż 32 st. C.

Upalny weekend

Weekend będzie upalny niemal w całym kraju. Warto zaplanować sobie na ten czas wypoczynek na świeżym powietrzu, najlepiej nad wodą. Pamiętajcie jednak o bezpiecznym opalaniu, stosowaniu kremów z filtrem ochronnym i nawadnianiu organizmu.

W sobotę termometry pokażą od 29 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Dolnym Śląsku. W niedzielę odnotujemy kulminację upałów. Tego dnia na termometrach zobaczymy 30 st. C na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Dolnym Śląsku.

Burzowy poniedziałek

Kolejny tydzień przyniesie nam opady deszczu. W poniedziałek popada, a także zagrzmi na północy Polski. W burzach prędkość wiatru będzie dochodzić do 90 km/h. W pozostałej części kraju powinno być słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Pomorzu do 36 st. C na Podkarpaciu.

Autor: PW/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości