Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: możliwe opady deszczu ze śniegiem

Najnowsze

Tomasz Wasilewski informuje o frontach, które kształtują pogodę w środę
tvn24Tomasz Wasilewski informuje o frontach, które kształtują pogodę w środę

Pogoda w najbliższych dniach nie będzie napawać optymizmem. Prognozowany jest chłód, deszcz, a na początku przyszłego tygodnia także deszcz ze śniegiem.

W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i województwach północnych wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Podlasiu do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami w porywach 40-60 km/h, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1007 hPa.

W piątek na niebie zobaczymy zachmurzenie zmienne. Pojawią się też przelotne opady deszczu. Temperatura osiągnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni.

Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Chłodny i deszczowy weekend

W sobotę popada przelotny deszcz. Termometry pokażą od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 40-70 km/h, zachodni.

Prognoza pogody na piątek i sobotęTVN Meteo

W niedzielę wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami porywisty (50-80 km/h), z zachodu.

Możliwe opady deszczu ze śniegiem

Poniedziałek na ogół będzie pochmurny. Jak poinformował synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, wystąpią opady deszczu, a okresami deszczu ze śniegiem. Temperatura osiągnie od 4 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, północno-zachodni. W strefie brzegowej porywy mogą przekraczać 90 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałekTVN Meteo

Zobacz cały materiał tutaj:

Tomasz Wasilewski tłumaczy, czym spowodowane są opady deszczu w najbliższych dniach
Tomasz Wasilewski tłumaczy, czym spowodowane są opady deszczu w najbliższych dniachtvn24

Autor: AP/aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: kdgruhn1/pixabay (CC0)/Ventusky

Pozostałe wiadomości