Prognoza pogody na pięć dni: dużo słońca. Temperatura będzie bardzo zróżnicowana

Prognoza pogody na kolejne dni
Prognoza pogody na kolejne dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na kolejne dni

Przed nami pięć dni z pogodną aurą. Opadów będzie jak na lekarstwo. W najbliższych dniach południowe rejony kraju okażą się najchłodniejsze, a północne - najcieplejsze.

We wtorek w Polsce przeważnie będzie pogodnie. Słabe opady deszczu mogą pojawić się jedynie miejscami na Wybrzeżu, a także na Podhalu i w Beskidach. Dzień okaże się najchłodniejszy dla mieszkańców północnego wschodu. Tam temperatura maksymalna wyniesie zaledwie 13 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (18 st. C). Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W środę zaledwie 10 st. C

Środa zapowiada się podobnie, ale zrobi się jeszcze chłodniej. Tym razem najzimniej będzie na południu kraju, a najcieplej - na północy. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 10 st. C na Podkarpaciu do 15 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Niemal w całym kraju zapowiadamy słoneczną pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Jednak nie obejdzie się bez deszczu - pojawi się on na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Nadal słabo i umiarkowanie powieje z północnego wschodu.

Chłodno w czwartek

Pierwszy dzień października będzie przyjemny, ale chłodny. Nigdzie padać nie powinno, a niebo będzie się przejaśniać. Temperatura powietrza w czwartek wyniesie od 13 st. C na Podkarpaciu do 18 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

Piątek ze słońcem

Od piątku zacznie robić się cieplej. Najwyższą temperaturę powietrza zapowiadamy na Nizinie Szczecińskiej, gdzie odnotujemy 20 stopni ciepła. Najchłodniej tego dnia będzie na Suwalszczyźnie (16 st. C). Poza tym nadal w całej Polsce utrzyma się pogodna aura.

W sobotę do 23 st. C

W pierwszy dzień weekendu warto wybrać się na spacer. Wszędzie utrzyma się dobra pogoda, nigdzie nie będzie padać. Na dodatek zrobi się jeszcze cieplej. Na Dolnym Śląsku spodziewamy się nawet 23 st. C. Najchłodniejsza okaże się Suwalszczyzna (18 st. C).

Autor: AD/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości