Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: deszcz i do 8 st. C. Porywy wiatru sięgną 70 km/h

Najnowsze

Prognoza pogody na kolejne dni
tvn24Prognoza pogody na kolejne dni

W nadchodzącym tygodniu zamiast śniegu spadnie deszcz. Ponadto nie będziemy narzekać na mróz. Jednak zamiast tego silniej powieje, w porywach do 70 km/h.

W niedzielę w całym kraju będzie pochmurno, jednak synoptycy zapowiadają przejaśnienia. W pasie dzielnic wschodnich poprószy śnieg i pojawi się marznący deszcz, powodujący gołoledź. Taka pogoda spowoduje, że będzie ślisko. Najniższą temperaturę tego dnia odnotujemy na Podlasiu (-3 st. C), a najwyższą na Nizinie Szczecińskiej (4 st. C). Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Deszcz i śnieg w poniedziałek

W poniedziałek wszędzie popada deszcz. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, częściowo na Mazowszu i w Małopolsce zamieni się w przelotny śnieg. Zrobi się cieplej. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 0 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Cieplej od wtorku

Pochmurna aura będzie nam towarzyszyć także we wtorek. Synoptycy nie wykluczają jednak przejaśnień. Ponadto wszędzie może przelotnie popadać. Tym razem będzie to deszcz. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 2 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Da nam się we znaki zachodni umiarkowany i dość silny wiatr, okresami dochodzący do 40-60 km/h.

Środa deszczowa

W środę pogoda niewiele się zmieni. Nadal pochmurno, ale chwilami może się przejaśniać. Opady deszczu pojawią się na północy Polski. Wszędzie temperatura będzie dodatnia. Najniższe wartości zanotujemy na Suwalszczyźnie (3 st. C) a najwyższe na Pomorzu Zachodnim (8 st. C). Pojawi się umiarkowany i dość silny wiatr z kierunków zachodnich. Okresami w porywach powieje do 40-60 km/h.

Silny wiatr w czwartek

Opady deszczu nie odpuszczą także w czwartek. Pojawią się na południowym wschodzie i w centrum kraju. Maksymalna temperatura w dzień wyniesie od 5 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr chwilami osiągnie prędkość dochodzącą do 40-70 km/h.

Autor: AD/jap / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości