Prognoza pogody na piątek: poprószy w całym kraju

Prognoza pogody na piątek 11.01
Prognoza pogody na piątek 11.01
Prognoza pogody na piątek 11.01

Piątkowa pogoda upłynie pod znakiem opadów śniegu - wynika z prognozy pogody TVN Meteo. Poprószy w całym kraju, najwięcej białego puchu spadnie na południu Polski. Temperatura w całym kraju nie przekroczy 0 st. C.

W piątek za sprawą chłodnych mas powietrza sprowadzanych przez niż pogoda zrobi się bardziej zimowa. Prognoza pogody jest niemal identyczna dla całej Polski: dzień będzie raczej pochmurny z przelotnymi opadami śniegu. Jedynie na północy kraju może sypać bardziej intensywnie.

Możemy też liczyć na przejaśnienia, zwłaszcza w centralnych regionach. Na zachodzie i Pomorzu utrzymają się silniejsze porywy wiatru dochodzące do 50-60 km/h.

Bez dodatnich temperatur

Będzie się ochładzać. Najwyższe temperatury, 0 st. C, odnotują Nizina Szczecińska i Ziemia Lubuska. O jeden stopień mniej ma być na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Termometry na Dolnym i Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Warmii i Mazurach pokażą -2 st. C, na Podlasiu -3 st. C, a na Suwalszczyźnie -4 st. C.

Zimno i mokro

Prognoza pogody nie przynosi dobrych wiadomości dla tych, którzy lubią ciepło. W Polsce rządzić będą chłodne masy powietrza, obniżając temperatury. Będzie mroźno, tylko na krańcach północno-zachodnich przeważy nieco słabsze subiektywne odczucie zimna.

W całym kraju wysoka jest wilgotność względna powietrza. Na południu, krańcach wschodnich i północno-wschodnich przekroczy 90 proc., a na północnym zachodzie wyniesie nieco poniżej 80 proc.

W piątek w całej Polsce pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo w piątek 11.01
Warunki biometeo w piątek 11.01

Zobacz szczegółowe prognozy dla miast: Pogoda Warszawa, Pogoda Poznań, Pogoda Kraków,Pogoda Wrocław, Pogoda Trójmiasto.

Autor: js,adsz/rs,mtom / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości