Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dni: Wraca śnieg i mróz

Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dni

Zrobi się prawdziwie zimowo. W najbliższych dniach spadnie sporo śniegu, głównie na wschodzie i południu kraju. Dodatkowo chwyci mróz - najmocniej na północnym wschodzie.

Piątek będzie pochmurny z przelotnymi opadami śniegu. Może spaść od 1 do 3 cm.

Mróz obejmie większą część kraju. Na Podlasiu słupki rtęci pokażą -4 st. C, w centrum -1 st. C, a na Pomorzu Zachodnim 0 st. C. Mogą tworzyć się zawieje i zamiecie śnieżne, bo z zachodu i północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, na Pomorzu i zachodzie do 50-60 km/h.

Prognoza pogody na sobotę: chłodniej w centrum

W sobotę przelotnie poprószy w całym kraju. Do tego ochłodzi się, szczególnie w centrum. Termometry pokażą od -5 st. C na północnym wschodzie, przez -4 st. C w centrum do 0 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Powieje słabo i umiarkowanie z kierunków zmiennych.

Prognoza pogody na niedzielę: śnieżnie od Podlasia po Śląsk

Drugiego dnia weekendu w pasie od Podlasia przez centrum po Śląsk niebo szczelnie przykryją chmury, z których spadnie śnieg. Na pozostałym obszarze kraju będzie już pogodnie.

Temperatura maksymalna wyniesie od -7 st. C na Podlasiu, przez -5 st. C w centrum kraju do -3 st. C na Dolnym Śląsku. Ze wschodu powieje słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na poniedziałek: śnieg głównie na południu

Nowy tydzień zaczniemy nieco łagodniej, śnieg spadnie tylko w górach. Na Podkarpaciu synoptycy zapowiadają deszcz ze śniegiem, a na pozostałym obszarze kraju pogodne niebo.

Nadal za to bedzie zimno. Termometry wskażą maksymalnie od -8 st. C na północnym-wschodzie, przez -5 st. C w centrum do -3 st. C na Podkarpaciu.

Prognoza pogody na wtorek: mokro prawie w całym kraju

We wtorek pogodnie będzie już tylko na północnym zachodzie. Na pozostałym obszarze kraju spadnie śnieg, a na południowym wschodzie śnieg z deszczem.

Będzie za to nieco cieplej. Słupki rtęci pokażą od -5 st. C na Podlasiu, przez -4 st. C w centrum do -1 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego-zachodu.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości