Najnowsze

Prognoza pogody na dzisiaj: mokro od centrum po południe

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek
TVN MeteoPrognoza pogody na czwartek

Czwartkowa pogoda rozczaruje mieszkańców centralnej i południowej Polski. Pojawią się tam przelotne deszcze i burze związane z frontem atmosferycznym. Spokojnie i dość pogodnie będzie z kolei na północy, ale też najchłodniej, bo tylko 11 st. C.

Front atmosferyczny będzie przesuwał się z południa na północ kraju i w ciągu dnia przyniesie pochmurne niebo, przelotne opady deszczu, a nawet burze. Grzmieć będzie w pasie od Sudetów, przez Ziemię Lubuską, rejon Dolnego i Górnego Śląska, Małopolskę, aż po Podkarpacie.

Przelotnie padać może w centrum, na Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie. Z kolei na północy będzie dużo słońca i pogodnego nieba.

W północno-zachodnich województwach termometry wskażą od 11 st. w Łebie do 19 st. C w Poznaniu i Kaliszu. Na Warmii, Mazurach, Podlasiu i Mazowszu także można liczyć na maksymalnie 19 st. C.

Część południowo-zachodnia Polski będzie w czwartek pod wpływem deszczowego frontu, ale za to jest tam szansa na 19 st. C w Piotrkowie Trybunalskim i 22 st. C w Katowicach.

Na najwyższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy Polski południowo-wschodniej, gdzie termometry wskażą nawet 25 st. C w Rzeszowie.

Biomet

Na północy temperaturę będziemy odczuwać jako komfortową, na południu - ciepłą. Wilgotność powietrza w czwartek będzie się różnicować w zależności od regionu. Na południowym zachodzie wyniesie ona nawet 90 proc., na północy ok. 70 proc. Wszystko to sprawi, że na południu kraju biomet będzie niekorzystny. Na pozostałym obszarze pogoda nie będzie miała wpływu na nasze samopoczucie.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatówTVN Meteo

Pogoda Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1023 hPa, spada.

Pogoda Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1008 hPa, spada.

Pogoda Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzy porywisty. Ciśnienie w południe: 987 hPa, spada.

Pogoda Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami (po południu niewykluczony słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1006 hPa, spada.

Pogoda Kraków

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzy porywisty. Ciśnienie w południe: 987 hPa, spada.

Autor: pk,mm//tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości