Prognoza pogody na dzisiaj: miejscami deszcz i silny wiatr. W górach śnieg

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

W sobotę pogoda podzieli Polskę na pół. W północno-zachodniej części kraju wystąpią opady deszczu, natomiast w pozostałych regionach powieje silny wiatr. Biomet niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

W sobotę w województwach północnych i zachodnich będzie pochmurno i wystąpią dość intensywne opady deszczu - do 15 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach wystąpią przejaśnienia i na ogół nie wystąpią tam opady. Pod wieczór w górach posypie śnieg. Temperatura osiągnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, przeważnie południowo-wschodni. We wschodniej części kraju możliwe są porywy do 40-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 995 hPa.

Warunki biometeorologiczne

W wielu regionach wilgotność powietrza okaże się bardzo wysoka. Wilgotność ponad 90 procent wystąpi w województwach północnych, zachodnich i południowo-zachodnich. W pasie od Opolszczyzny i Śląska po granicę Podlasia i Lubelszczyzny wilgotność wyniesie od 80 do 90 proc. Najniższa wilgotność, poniżej 80 proc., wystąpi na południowym wschodzie kraju. W północnej i północno-zachodniej części Polski odczuwalny będzie chłód. W pozostałych regionach będzie komfortowo. W wielu regionach Polski warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Neutralny biomet wystąpi w pasie od Opolszczyzny, przez Ziemię Łódzką i Mazowsze, po część Podlasia oraz południowy wschód.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 1005 hPa.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 980 hPa.

POZNAŃ

Pochmurno i deszcz. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 994 hPa.

WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami. Pod wieczór możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 995 hPa.

WROCŁAW

Pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa, spada.

Autor: AP,wd/aw / Źródło: TVN Meteo: źródło głównego zdjęcia: Flickr (CC BY 2.0)/Chris Burke

Pozostałe wiadomości