Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: znowu zagrzmi. Poza tym będzie nieco chłodniej

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

Burze nie dadzą nam od siebie odpocząć. W ciągu najbliższej doby na zachodzie i południu kraju może zagrzmieć. Wyładowania przyniosą obfite opady deszczu i silny wiatr. W poniedziałek na termometrach zobaczymy do 32 st. C.

W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie i południu pojawią się burze. Przyniosą opady do 20 l/mkw. i dość silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h. Synoptyk TVN Meteo nie wyklucza również opadów gradu. Poza tym powinno być pogodnie.

W poniedziałek termometry pokażą od 24 st. C w Suwałkach, przez 26 st. C w Białymstoku, Olsztynie i Trójmieście, 29 st. C w Poznaniu i Warszawie, po 32 st. C w Katowicach i we Wrocławiu.

Warunki biometeo

Najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest dla północnego wschodu. Na Podlasiu będzie oscylować na poziomie poniżej 40 proc. Najwyższa ma być na południu kraju. Tam osiągnie wartość powyżej 60 proc.

W poniedziałek meteopaci nie powinni narzekać na senność i zmęczenie. Biomet na znacznym obszarze będzie neutralny. Jednak na krańcach zachodnich i południowych prognozowane są niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałek TVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu wybranych miast

Prognoza pogody dla Warszawy

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie w Warszawie około południa 1002 hPa, waha się.

Indeks UV: dla bezchmurnego nieba między 5,8 a 6,2. Z zastosowaniem prognozy zachmurzenia między 5,2 a 5,5.

Prognoza pogody dla Trójmiasta

Słonecznie. Temp. maks. 26 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1017 hPa, rośnie.

Indeks UV: dla bezchmurnego nieba między 5,8 a 6,2. Z zastosowaniem prognozy zachmurzenia między 5,2,1 a 5,5.

Prognoza pogody dla Poznania

Pogodnie. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie w południe 1001 hPa, rośnie.

Indeks UV: dla bezchmurnego nieba między 6,5 a 6,9. Z zastosowaniem prognozy zachmurzenia między 6,1 a 6,5.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 32 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny. Ciśnienie w południe 995 hPa, rośnie.

Indeks UV: dla bezchmurnego nieba między 6,5 a 6,9. Z zastosowaniem prognozy zachmurzenia między 6,1 a 6,5.

Prognoza pogody dla Krakowa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 31 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny. Ciśnienie w południe 982 hPa, waha się.

Indeks UV: dla bezchmurnego nieba między 6,5 a 6,9. Z zastosowaniem prognozy zachmurzenia między 5,8 a 6,2.

INDEKS UV

Indeks UV od 0 do 2 nie stwarza zagrożenia dla zdrowego człowieka. Średnie zagrożenie podczas dłuższego przebywania na słońcu stwarza wartość indeksu od 3 do 5. Należy wtedy zacząć ochraniać przed promieniowaniem słonecznym zarówno oczy, jak i głowę i całe ciało.

UV w zakresie od 6 do 7 wartości indeksu stwarza bardzo wysokie zagrożenie podczas dłuższego przebywania na słońcu. W takim przypadku dodatkowo należy używać kremów z filtrem (przynajmniej 15). Warto ograniczyć czas przebywania na słońcu w godz. 11-16.

UV powyżej 8 mówi o bardzo wysokim zagrożeniu dla naszego zdrowia podczas przebywania na słońcu. Wtedy należy jeszcze bardziej troszczyć się o skórę, ponieważ może wystąpić bardzo szybkie opalenie, a także oparzenie.

Prognoza indeksu UV dla bezchmurnego nieba
Prognoza indeksu UV dla pochmurnego niebaIMGW

Autor: PW/kka / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Jaga_

Pozostałe wiadomości