Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: zmarzniemy, ale mamy szansę zobaczyć słońce. Śnieg spadnie miejscami

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo na sobotę

Pierwszy dzień weekendu będzie mroźny, ale na ogół pogodny. Lokalnie prognozowany jest przelotny opad śniegu.

Za sprawą wyżu w sobotę wypogodzi się, a na niebie zobaczymy słońce. Prognozy wskazują jednak, że lokalnie sypnie śnieg. Przelotne opady białego puchu prognozowane są w Polsce południowo-wschodniej (okolice Rzeszowa i Lublina). Umiarkowany wiatr nie powinien nam dokuczać.

W sobotę nigdzie nie zanotujemy dodatnich wartości temperatury powietrza. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od -6 st. C w Suwałkach i Białymstoku, -4 st. C w centrum kraju, do -1 st. C w Szczecinie.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza (powyżej 80 proc.) wystąpi na południu kraju oraz na Lubelszczyźnie. Najmniejsza (poniżej 70 proc.) będzie w Polsce północno-wschodniej.

Ujemne wartości na termometrach spowodują, że będzie nam zimno.

Słoneczna aura sprawi, że na przeważającej części kraju warunki biometeorologiczne będą neutralne. Pogoda dokuczy mieszkańcom Polski południowo-wschodniej. Tam biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotęTVN Meteo

Prognoza dla pięciu miast

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1003 hPa, spada.

TRÓJMIASTO

Pogodnie, tylko nad samym morzem więcej chmur. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1015 hPa, spada.

POZNAŃ

Pogodnie. Temperatura maksymalna -3 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1003 hPa, spada.

WROCŁAW

Pogodnie. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 998 hPa, spada.

KRAKÓW

Pogodnie. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 987 hPa, spada.

Autor: AD/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontak 24 / Nastassja

Pozostałe wiadomości