Prognoza pogody na dziś: zbliżający się front przyniesie chłód i deszcz

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

Strefa opadów obejmie cały kraj. Pochmurnej aurze towarzyszyć będą także burze z silnym wiatrem.

Polska znajduje się pod wpływem niżu z frontami atmosferycznymi. Jeden z nich już w sobotę wpłynie na pogodę w naszym kraju.

Deszczowa sobota

Nad Polskę wkroczy front atmosferyczny, który sprawi, że popadać może już wszędzie. Ponadto zachmurzenie będzie zmienne - chwilami zza chmur wyjrzy słońce.

Synoptycy ostrzegają przed burzami. Zagrzmi w województwach północnych. Wtedy może spaść 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru sięgną 50-70 km/h.

Nad Polskę nadciągną chłodne masy powietrza. W najcieplejszym momencie dnia na Pomorzu Zachodnim temperatura powietrza dojdzie do 17 st. C. W tych rejonach będzie najchłodniej. 22 st. C odnotujemy na Podkarpaciu, gdzie z kolei najcieplej będzie w sobotę.

Niekorzystny biomet

W ciągu dnia wilgotność powietrza oscylować będzie na poziomie od 80 procent w południowo-wschodniej części naszego kraju do ponad 90 procent na północy i zachodzie Polski.

Wszyscy odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne staną się niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotęTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast Polski:

TRÓJMIASTO

Przelotny deszcz, możliwe burze (z opadem 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 50-70 km/h). Temperatura maksymalna: 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1011 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 983 hPa, waha się.

POZNAŃ

Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie, w południe 999 hPa, waha się.

WROCŁAW

Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1001 hPa, rośnie.

Autor: AD,ab/kka/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: geograph.org.uk (CC-BY 2.0) / Carl Ayling

Pozostałe wiadomości