Prognoza pogody na dziś: z nieba poleje się żar. Pojawią się też burze

[object Object]
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/8

W poniedziałek na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza. Na południu Polski pojawią się też burze - lokalnie z gradem.

Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem Corina, którego centrum znajduje się nad zachodnia Rosją. Z południowego wschodu będzie do nas płynąć gorące zwrotnikowe powietrze.

Do 32 stopni

W poniedziałek na południu i południowym zachodzie kraju synoptycy prognozują burze - lokalnie z gradem - podczas których może spaść od 10 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Z nieba poleje się żar. Na termometrach zobaczymy od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum, aż do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni, który w porywach burzowych rozpędzi się do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza wyniesie 60 procent, jedynie na południu wzrośnie do 70 procent. W całym kraju odczujemy gorąc, a na południu będzie parno. Warunki biometeo przeważnie będą niekorzystne, jedynie na północnym wschodzie okażą się neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Pogodnie, temperatura wzrośnie do 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1010 hPa, będzie wolno spadać.

TRÓJMIASTO

Pogodnie, termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy. Ciśnienie około południa osiągnie 1024 hPa, będzie wolno spadać.

POZNAŃ

Pogodnie, temperatura wyniesie maksymalnie 30 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy. Ciśnienie około południa dojdzie do 1010 hPa, będzie wolno spadać.

WROCŁAW

Synoptycy prognozują kłębiaste małe i umiarkowane zachmurzenie, wzrastające do dużego. Niewykluczone są przelotne opady deszczu, a nawet burza. Termometry wskażą 31 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 1005 hPa, będzie wolno spadać.

KRAKÓW

Zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Możliwe są przelotne opady deszczu i burza. Termometry pokażą 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 993 hPa, będzie wolno spadać.

Autor: anw,dd/rp / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości