Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: wychodząc z domu, pamiętajcie o parasolach

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

W sobotę zagrzmi. Burze, zdaniem meteorologów, nie ominą żadnego z województw. Spadnie nawet do 30 l/mkw. deszczu. Wiatr powieje z prędkością do 90 km/h.

W ciągu dnia wszystkim prędzej czy później przyda się parasol. Meteorolodzy zapowiadają, że burze nie ominą żadnego z województw, podobnie jak towarzyszące im opady rzędu 10-30 l/mkw. i silny, zachodni wiatr, wiejący tego dnia z prędkością od 50 do nawet 90 km/h podczas wyładowań atmosferycznych.

Sobota nie będzie należała do najcieplejszych dni. Na termometrach najmniej zobaczą mieszkańcy Śląska - zaledwie 18 st. C. W pozostałych województwach utrzyma się temperatura 19-21 st. C, zaś najcieplejszymi miastami będą Białystok i Rzeszów z temperaturą 22 st. C.

Warunki biometeo

W sobotę wilgotność powietrza będzie oscylowała na poziomie około 80 proc. i utrzyma się niekorzystny biomet oraz komfort termiczny. Tylko na południowym zachodzie mieszkańcy odczują chłód.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotęTVN Meteo

Prognoza dla regionów

Prognoza dla Warszawy

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza z opadami do 20-30 l/mkw. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami silniejszy, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie: 996 hPa, ulega niewielkim wahaniom.

Prognoza dla Trójmiasta

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W burzach opady do 10-30 l/mkw. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h., w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie: 1007 hPa, bez większych zmian.

Prognoza dla Poznania

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza z opadami do 20-30 l/mkw. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami silniejszy, w burzy do 80km/h. Ciśnienie: 1000 hPa, ulega niewielkim wahaniom.

Prognoza dla Wrocławia

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W burzach opady do 10-30 l/mkw. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h., w burzach do 90 km/h. Ciśnienie: 997 hPa, bez większych zmian.

Prognoza dla Krakowa

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza z opadami do 20-30 l/mkw. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami silniejszy, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie: 985 hPa, ulega niewielkim wahaniom.

Autor: mb,pw/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości