Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: wiatr w porywach do 80 km/h spotęguje odczucie chłodu

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

Mimo że wszędzie termometry wskażą wartości powyżej zera, silny wiatr obniży odczuwalną temperaturę powietrza. Synoptycy przestrzegają, że na północny w porywach jego prędkość przekroczy 80 km/h. Poza tym na przeważającej części kraju może pokropić. W drugiej połowie dnia mieszkańcy południowych regionów mogą liczyć na przejaśnienia.

Na sobotę meteorolodzy zapowiadają wietrzną aurę (prędkość wiatru do 50-70 km/h) Najsilniejszy wiatr prognozowany jest na Pomorzu, porywy wiatru na tym obszarze mogą przekraczać 80 km/h. Poza tym nad częścią Polski będzie padał deszcz do 3 l/mkw, a na północnym wschodzie kraju deszcz ze śniegiem.

Po południu strefa wilgoci przesunie się na północ, więc mieszkańcy południowych regionów mogą liczyć na przejaśnienia.

Najcieplej będzie nad ranem i do południa. Temperatura powietrza zawaha się od 5 st. C na Wybrzeżu, Pomorzu i Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. W ciągu dnia najniższa temperatura odnotowana będzie w Suwałkach (2 st. C), najwyższa zaś we Wrocławiu (7 st. C).

Zmarzniemy

Najniższa wilgotność powietrza przewidywana jest na południu Polski (poniżej 70 proc.), a najwyższa na szerokim, północnym pasie (powyżej 90 proc.). Polakom doskwierać będzie subiektywne odczucie zimna. Synoptycy prognozują niekorzystne warunki biometeorologiczne w całym kraju.

Warunki biometeo na sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno, opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1003 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 985 hPa, waha się.

POZNAŃ

Pochmurno, opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie: 995 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami deszcz. Temperatura maksymalna 9 st.C do południa, później spadek. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 995 hPa, rośnie.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami, opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 995 hPa, rośnie.

Autor: mab,AD/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock