Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: wiatr w porywach do 80 km/h spotęguje odczucie chłodu

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

Mimo że wszędzie termometry wskażą wartości powyżej zera, silny wiatr obniży odczuwalną temperaturę powietrza. Synoptycy przestrzegają, że na północny w porywach jego prędkość przekroczy 80 km/h. Poza tym na przeważającej części kraju może pokropić. W drugiej połowie dnia mieszkańcy południowych regionów mogą liczyć na przejaśnienia.

Na sobotę meteorolodzy zapowiadają wietrzną aurę (prędkość wiatru do 50-70 km/h) Najsilniejszy wiatr prognozowany jest na Pomorzu, porywy wiatru na tym obszarze mogą przekraczać 80 km/h. Poza tym nad częścią Polski będzie padał deszcz do 3 l/mkw, a na północnym wschodzie kraju deszcz ze śniegiem.

Po południu strefa wilgoci przesunie się na północ, więc mieszkańcy południowych regionów mogą liczyć na przejaśnienia.

Najcieplej będzie nad ranem i do południa. Temperatura powietrza zawaha się od 5 st. C na Wybrzeżu, Pomorzu i Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. W ciągu dnia najniższa temperatura odnotowana będzie w Suwałkach (2 st. C), najwyższa zaś we Wrocławiu (7 st. C).

Zmarzniemy

Najniższa wilgotność powietrza przewidywana jest na południu Polski (poniżej 70 proc.), a najwyższa na szerokim, północnym pasie (powyżej 90 proc.). Polakom doskwierać będzie subiektywne odczucie zimna. Synoptycy prognozują niekorzystne warunki biometeorologiczne w całym kraju.

Warunki biometeo na sobotę
Warunki biometeo na sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno, opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1003 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 985 hPa, waha się.

POZNAŃ

Pochmurno, opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie: 995 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami deszcz. Temperatura maksymalna 9 st.C do południa, później spadek. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 995 hPa, rośnie.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami, opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 995 hPa, rośnie.

Autor: mab,AD/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości