Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: upalna sobota z burzami

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

W sobotę mieszkańcy większości rejonów Polski będą mogli cieszyć się ładną pogodą. Miejscami prognozuje się burze z porywistym wiatrem.

W sobotę niebo przeważnie pozostanie pogodne. Na południu i zachodzie kraju zachmurzenie będzie kłębiaste małe, wzrastające do dużego. Popada tam przelotny deszcz oraz zagrzmi. Burzom, lokalnie gwałtownym z gradem, mają towarzyszyć opady deszczu rzędu 10-30 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu, przez 29 st. C w centrum do 31 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr będzie południowo-wschodni i wschodni, przeważnie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. W burzach może stać się silny i osiągnąć w porywach prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie najwyższa na południowym zachodzie, gdzie przekroczy 80 procent. Najniższą odnotujemy na Podlasiu, Warmii i Mazurach - tam spadnie poniżej 60 procent. Odczujemy przeważnie gorąco, a w regionach północno-wschodnich oraz na Pomorzu ciepło. Pogoda wpłynie na samopoczucie na ogół niekorzystnie, jedynie na północnym wschodzie biomet okaże się neutralny.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Zapowiada się pogodny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie wolno spada, około południa barometry wskażą 1002 hPa.

TRÓJMIASTO

Sobota będzie pogodna. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Wiatr okaże się na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 1016 hPa.

POZNAŃ

Zachmurzenie będzie kłębiaste małe, wzrastające do dużego. Popada przelotny deszcz, możliwa burza. Temperatura wzrośnie do 30 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzy stanie się silny, do 90 km/h. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 1003 hPa.

WROCŁAW

Zachmurzenie kłębiaste małe, wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura dojdzie do 31 st. C. Przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z południowego wschodu. W burzy stanie się silny, z porywami do 90 km/h. Ciśnienie wolno spada, około południa odnotujemy 998 hPa.

KRAKÓW

Zachmurzenie będzie kłębiaste małe, wzrastające do dużego. Popada przelotny deszcz i zagrzmi. Temperatura wzrośnie do 31 st. C. Słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z południowego wschodu. W burzy stanie się silny i rozpędzi się w porywach do 90 km/h. Ciśnienie wolno spada, około południa na barometrach zobaczymy 985 hPa.

Autor: ao, anw/aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Tookapic/pexels (CC0 License)

Pozostałe wiadomości