Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: upalna niedziela, pojawią się burze z gradem

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę TVN Meteo
wideo 2/21

Zapowiada się bardzo ciepła niedziela. Synoptycy prognozują burze z gradem. Towarzyszący im wiatr będzie porywisty.

W niedzielę na zachodzie kraju i Pomorzu zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Popada przelotny deszcz o sumie 10-30 litrów na metr kwadratowy. Pojawią się też burze z gradem. W pozostałej części kraju niedziela będzie pogodna. Tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu okresami pojawi się więcej chmur z niewielkimi opadami deszczu w wielkości 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków południowych, a na wschodzie Polski - z północnego wschodu. Przeważnie będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Towarzysząc burzom, osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Najwyższą wilgotność odnotujemy na krańcach północno-zachodnich Polski, wyniesie tam ona 80 procent. Parametr ten zmniejszać się będzie w kierunku południowo-wschodnim. Będzie ciepło i parno. Biomet okaże się niekorzystny w zachodniej połowie kraju i neutralny we wschodniej.

Biomet w niedzielęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Na niebie pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Termometry wskażą 27 st. C. Wiatr powieje z północnego wschodu, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wolno spada, około południa odnotujemy 1003 hPa.

TRÓJMIASTO

Prognozuje się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Popada przelotny deszcz. Termometry wskażą 26 st. C. Wiatr południowo-wschodni powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie wolno spada, około południa odnotujemy 1016 hPa.

POZNAŃ

Popada przelotny deszcz, możliwa jest też burza. Zachmurzenie kłębiaste będzie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Wiatr południowy, przeważnie słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. W burzach osiągnie prędkość do 90 km/h. Ciśnienie wolno spada, około południa na barometrach zobaczymy 1003 hPa.

WROCŁAW

Na niebie zobaczymy kłębiaste zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozuje się przelotne opady deszczu, możliwa jest też burza. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. Towarzyszący burzom powieje do 90 km/h. Ciśnienie wolno spada, około południa odnotujemy 999 hPa.

KRAKÓW

Na niebie pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Temperatura wyniesie 27 st. C. Wiatr południowo-wschodni, powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie wolno spada, około południa na barometrach zobaczymy 986 hPa.

Autor: anw/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: kevinmklerks /Visual hunt (CC BY 2.0)

Pozostałe wiadomości