Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: upał nie odpuści. Aura będzie gwałtowna

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartekTVN Meteo
wideo 2/21

Czwartek będzie kolejnym upalnym dniem. Temperatura dojdzie do 34 stopni Celsjusza. Zagrożeniem mogą być również gwałtowne burze z gradem, które prognozowane są dla większości regionów. Biomet będzie niekorzystny.

W czwartek na krańcach północno-wschodnich kraju będzie pogodnie. W pozostałej części Polski pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu rzędu 10-40 litrów na metr kwadratowy. Prognozowane są burze z gradem, miejscami gwałtowne. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza nad samym morzem, 29 st. C na Pomorzu, Warmii i Suwalszczyźnie, przez 32 st. C w centrum kraju aż do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. W burzach okaże się silny i rozpędzi się aż do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna powietrza będzie wysoka na terenie całego kraju. Aura okaże się gorąca i parna, a warunki biometeorologiczne niekorzystne we wszystkich regionach.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Ma być zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1008 hPa, waha się.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1022 hPa, waha się.

POZNAŃ

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa, waha się.

WROCŁAW

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 34 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1004 hPa, waha się.

KRAKÓW

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 991 hPa, waha się.

Pierwsza pomoc: udar cieplny (Maria Samczuk/PAP)Maria Samczuk/PAP

Autor: //aw/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości