Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: upał, grad, ulewy

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek będzie nam towarzyszyć momentami gwałtowna aura. Zachmurzenie kłębiaste, które rozwinie się nad przeważającym obszarem kraju, może przynieść burze z silnymi podmuchami wiatru i ulewnym deszczem. Na termometrach do 30 stopni Celsjusza.

Poniedziałek będzie pogodny na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Nad pozostałą częścią kraju niebo pokryje umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Tam też mogą pojawić się burze z opadami od 10 do 40 litrów na metr kwadratowy. Niewykluczony grad.

Termometry wskażą od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr przeważnie okaże się słaby i umiarkowany, ale okresami może być silny. W burzach porywy osiągną nawet od 90 do 100 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Najwyższa wilgotność powietrza, dochodząca do powyżej 80 procent, będzie na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu. Najniższa prognozowana jest w Lubuskiem. Tam wyniesie poniżej 70 procent. Subiektywne odczucie temperatury ma być zróżnicowane. Na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim odczujemy komfort termiczny, a na Podkarpaciu i częściowo na Lubelszczyźnie - gorąco. W pozostałych regionach będzie ciepło. Biomet na zachodzie będzie neutralny, poza tym warunki okażą się niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałekTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

WARSZAWA

Synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Termometry wskażą do 27 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami może być dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 993 hPa.

TRÓJMIASTO

Tu niebo będzie spowite chmurami. Spodziewane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże wraz z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura dojdzie do 24 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1004 hPa.

POZNAŃ

Spodziewane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi zanikającymi opadami deszczu. Termometry wskażą do 26 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. Około południa ciśnienie wyniesie 997 hPa, waha się.

WROCŁAW

Wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, spadnie też przelotny deszcz, który będzie zanikać. Na termometrach mieszkańcy Wrocławia zobaczą do 27 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może być dość silny. Około południa barometry wskażą do 995 hPa, ciśnienie waha się.

KRAKÓW

Niebo pokryje zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura dojdzie do 27 st. C. Powieje wiatr z zachodu, będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Porywy burzowe mogą być silne. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 980 hPa.

Autor: dd,amm/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Lucy Chian/ Unsplash

Pozostałe wiadomości