Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: upał, ale też gwałtowne burze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

W sobotę zagrzmi na wschodzie i na południu, ale za to w wielu regionach kraju temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

W sobotę wystąpią przelotne opady deszczu, a na południu i we wschodniej połowie kraju pojawią się gwałtowne burze – lokalnie z gradem. Przewidywana wysokość opadu w czasie burz to 40 l/mkw. Termometry pokażą od 20 st. C na Pomorzu do 33 st. C na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie możliwe są trąby powietrzne rzędu 110 km/h.

Warunki biometeorologiczne

W pasie od północnego wschodu, przez centrum, do południowego zachodu wilgotność osiągnie ponad 70 procent. Na południowym wschodzie wilgotność wyniesie od 60 do 70 proc. W pozostałych regionach wilgotność wyniesie od poniżej 60 do 70 proc. Na wschodzie i południowym wschodzie będzie upalnie. W pasie od północnego wschodu do południowego zachodu odczuwalne będzie ciepło. Na pozostałym obszarze kraju wystąpi komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w całym kraju okażą się niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna w dzień 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1001 hPa i rośnie.

POZNAŃ

Dzień: Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1006 hPa i rośnie.

GDAŃSK

Dzień: Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1015 hPa i rośnie.

WROCŁAW

Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna w dzień 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1003 hPa i rośnie.

KRAKÓW

Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna w dzień 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 998 hPa i rośnie.

Śledź wędrówkę frontu nad Polską
Śledź wędrówkę frontu nad PolskąICM UW

Autor: AP/map, sj/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości