Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: ulga od deszczu. "Słońca nie będzie brakować"

Najnowsze

Prognoza pogody na środę
TVN MeteoPrognoza pogody na środę

W środę odetchniemy od opadów. Według synoptyków dzień zapowiada się dość pogodnie. Tylko miejscami może przelotnie popadać. Niestety zrobi się chłodno. Słupki rtęci wielu regionach kraju nie przekroczą 20 stopni.

- W ciągu najbliższych godzin na pewno nie będzie brakować słońca - mówi Maciej Dolega, prezenter TVN Meteo.

Na opady deszczu muszą przygotować się mieszkańcy województwa Podkarpackiego i Małopolskiego. Przelotnie może popadać jedynie na Mazurach. Maksymalnie w ciągu dnia spadnie tam do 5 l/mkw deszczu. Na pozostałym terenie oczekiwać należy przejaśnień.

Temperatura najniższa będzie w rejonie Suwałk i Krakowa. Słupki rtęci nie przekroczą tam 17 st. C. Najcieplej będzie w Zielonej Górze, gdzie termometry wskażą 21 st. C. Ciepło, do 20 st. C, będzie w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1002 hPa. Wiatr pozostanie słaby i umiarkowany.

Warunki biometeo

Wysoka wilgotność powietrza utrzyma się w rejonach, gdzie prognozowane są opady deszczu. Wilgotność osiągnie powyżej 90 proc. na Podkarpaciu. Najniższe wartości, do 70 proc., będą na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Na pozostałym terenie wilgotność powietrza będzie się wahać w przedziale od 70 do 90 proc.

Jedynie mieszkańcy Polski północno-zachodniej, zachodniej i południowo-zachodniej, gdzie temperatura osiągnie 20 stopni, będą odczuwać komfort termiczny. W pozostałych regionach będzie chłodno. W całej Polsce warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

- Możemy być senni, zmęczeni, rozdrażnieni i szczególnie za kierownicą powinniśmy uważać - uprzedza Maciej Dolega, prezenter TVN Meteo.

Warunki biometeo na środę
Warunki biometeo na środęTVN Meteo

Prognoza dla pięciu miast kraju:

TRÓJMIASTO

Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w Gdańsku w południe: 1009 hPa, będzie rosnąć.

KRAKÓW

Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 17st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 981 hPa, będzie rosnąć.

POZNAŃ

Na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 1001 hPa, będzie rosnąć.

WARSZAWA

Na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 998 hPa, będzie rosnąć.

WROCŁAW

Dość pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 998 hPa, będzie rosnąć.

Autor: AD,kt/mk/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości