Prognoza pogody na dziś: tylko na południu Polski parasole będą zbędne

Prognoza pogody na piątek 13.06
Prognoza pogody na piątek 13.06
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek 13.06

W piątek przelotne deszcz i burze nie pojawią się tylko na południu Polski. W pozostałych regionach synoptycy spodziewają się opadów deszczu rzędu 10-30 l/mkw. i silnego wiatru (do 80 km/h). Termometry wskażą od 18 st. C w Suwałkach do 24 st. C w Rzeszowie.

- Piątek będzie dosyć słoneczny, ale tylko w pierwszej części dnia - informuje Tomasz Zubilewicz.

- Później znad Skandynawii nasunie się front atmosferyczny z przelotnymi opadami - dodał. Strefa deszczu nie sięgnie jedynie południowej części kraju.

Jak informuje synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, na Pomorzu Gdańskim, na Kujawach, na Warmii, na Mazurach, na Mazowszu i na Lubelszczyźnie mogą pojawić się również burze.

Będzie towarzyszyć im silny wiatr, w porywach do 60-80 km/h i opady rzędu 10-30 l/mkw., a lokalnie również grad.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Popołudniu termometry odnotują od 18 st. C w rejonie Suwałk przez 19 st. C w Szczecinie, 20-21 st. w centrum i na północy, po 22-24 w pozostałej części kraju. Tego dnia najcieplejszy będzie Rzeszów.

Biomet niekorzystny

Najwyższa wilgotność powietrza wystąpi w pasie nizin i będzie spadać na północ i na południe.

Niestety pogoda nie będzie sprzyjać meteopatom, biomet stanie się niekorzystny.

Warunki biometeo na piątek 13.06
Warunki biometeo na piątek 13.06TVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu miast kraju:

Prognoza dla Trójmiasta

Zachmurzenie zmienne umiarkowane i duże. Przelotny deszcz i burza (z porywami wiatru 60-80 km/h, sumą opadu 10-30 l/mkw.). Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 1011 hPa, spada. Prognoza dla Krakowa

Słonecznie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 983 hPa, spada.

Prognoza dla Poznania

Zachmurzenie zmienne umiarkowane i duże. Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 1003 hPa, spada.

Prognoza dla Warszawy

Zachmurzenie zmienne umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i burzą (z porywami wiatru do 80 km/h i sumą opadu do 30 l/mkw.). Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 998 hPa, spada.

Prognoza dla Wrocławia

Słonecznie. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe: 1000 hPa, spada.

Autor: kt,mb/mj/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości