Prognoza pogody na dziś: trochę słońca, trochę deszczu. Aura nie rozpieszcza meteopatów

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

Polska pozostaje pod wpływem wyżu, jednak na północy, na zachodzie i w centrum we znaki dadzą się słabe fronty atmosferyczne związane z niżami m.in. znad Atlantyku. Dlatego w tych częściach naszego kraju może przelotnie popadać. Na pogodne niebo będą mogli liczyc mieszkańcy południowego wschodu.

We wtorek nad większością województw zawisną ciemne chmury, zwiastujące przelotne opady deszczu. Parasole nie przydadzą się jedynie w okolicy Białegostoku, Warszawy, Lublina i Rzeszowa, Krakowa oraz Katowic, gdzie będzie umiarkowanie pogodnie.

Uwaga: o poranku utrzymają się mgły.

Na południu Polski będzie także nieznacznie cieplej aniżeli w pozostałych województwach. Termometry w tej części kraju wskażą około 20-22 st. C podczas gdy w centrum wartości będą oscylowały na poziomie 17-19 st. C. Najchłodniej będzie jednak na północy, gdzie utrzyma się temperatura rzędu 16-17 st. C.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza we wtorek sięgnie od około 70 proc. na południowym wschodzie do ponad 80 proc. w centrum i powyżej 90 proc. na północy kraju, gdzie utrzyma się subiektywne wrażenie chłodu.

W centrum natomiast odczuwalny będzie komfort termiczny, zaś w województwach na południu - wrażenie ciepła.

Biomet przeważnie będzie niekorzystny.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorekTVN Meteo

Prognoza dla regionów

Prognoza dla Warszawy

Pochmurno, niewykluczony słaby deszcz. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby. Ciśnienie: 1011 hPa, wolno rośnie.

Prognoza dla Trójmiasta

Pochmurno, przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1024 hPa, wolno rośnie.

Prognoza dla Poznania

Pochmurno, przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1013 hPa, wolno rośnie.

Prognoza dla Wrocławia

Pochmurno, przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1010 hPa, wolno rośnie.

Prognoza dla Krakowa

Pogodnie. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby. Ciśnienie: 999 hPa, wolno rośnie.

Autor: mb/map/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości