Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: trochę posypie. Termometry wskażą do 3 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę

Niedziela przyniesie ze sobą niewielkie opady śniegu, popada m.in. na Lubelszczyźnie. W kilku miejscach zza chmur wyjrzy słońce, a temperatura zawaha się od 0 do 3 st. Celsjusza.

W niedzielę mieszkańców zachodu i centrum kraju czekają rozpogodzenia. Zza chmur będzie można dostrzec słońce i błękit nieba. Zdecydowanie najgorzej będzie na południowym-wschodzie kraju, gdzie odchodzący front pozostawi chmury.

Może poprószyć

Na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie synoptycy nie wykluczają delikatnych opadów śniegu. Poprószyć może wieczorem również na krańcach zachodnich oraz w Wielkopolsce. Temperatura w niedzielę nie będzie przypominać nam o tym, że jest zima. Słupki rtęci w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze czy Wrocławiu w najcieplejszym momencie zatrzymają się przy 3 st. C. Im dalej na wschód, temperatur będzie niższa. Na krańcach wschodnich wyniesie 0 st. C.

Zróżnicowany biomet

W niedzielę w całym kraju odczujemy chłód. W ciągu dnia wilgotność powietrza będzie się wahać od 70 do 90 procent. W pasie od Ślaska przez Wielkopolskę po Pomorze warunki biometeorologiczne będą neutralne. Na pozostałym obszarze Polski biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeo
Warunki biometeo

Prognoza pogody dla największych miast Polski

Warszawa

W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Przelotnie może spaść śnieg. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 1 st. C Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35km/h, . Ciśnienie po południu 992hPa i będzie rosnąć.

Poznań

W niedzielę nad Poznaniem niebo się przejaśni. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 2 st. C. Uwaga na porywsity wiatr, którego podmuchy mogą osiągnąć prędkość 35 km/h.Ciśnienie po południu wyniesie 997hPa i będzie rosnąć.

Gdańsk

W ciągu dnia będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35km/h, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1005hPa i rosnąć.

Wrocław

W niedzielę chmury nad Wrocławiem się przerzedzą. Temperatura wyniesie 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach jego prędkość wyniesie 35km/h. Ciśnienie wyniesie po południu 995hPa będzie rosnąć.

Kraków

W niedzielę nad Krakowem królować będą chmury. Progmozowane są przelotne opady śniegu. W ciągu dnia termometry pokażą 978 hPa. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach jego prędkość wyniesie 35km/h

Autor: adsz,map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości