Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: szaro i deszczowo. Znowu zagrzmi

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

Sobotnia prognoza pogody nie jest zachwycająca - w większości kraju czeka nas pochmurny i deszczowy dzień z kolejnymi burzami. Na pogodną aurę mogą liczyć jedynie mieszkańcy kilku zachodnich regionów. Zmęczonych gorącem powinny ucieszyć temperatury - nie przekroczą 25 st. C.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

W sobotę w dużej części Polski lepiej nie wychodzić z domu bez parasola. - Dużo deszczu na wschodzie kraju, bo tutaj będzie niż z ulewnymi opadami. Strefa przesunie się nad granicą wschodnią, czyli nad Ukrainą i nad Polską, później nad Białorusią i nad Polską, aż w końcu znajdzie się nad Podlasiem - wyliczał Wasilewski.

- Ten niż przyniesie na wschodzie kraju ulewne deszcze. Nie da się wykluczyć lokalnej burzy - dodał. Z biegiem godzin strefa opadów ma się przesuwać na wschód, więc w drugiej części dnia może się stopniowo przejaśniać. Mieszkańcy Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Zachodniego Pomorza, i Zachodniego Wybrzeża będą mogli cieszyć się letnią aurą. W tych regionach kraju powinno być słonecznie.

Chłodniej, nawet poniżej 20 st. C

Temperatury w sobotę nie wszędzie będą wysokie. Wartości poniżej 20 stopni odnotujemy w Rzeszowie, Krakowie i w Trójmieście. W Warszawie, Łodzi, Olsztynie na termometrach zobaczymy 20 st. C. Na północnym wschodzie kraju synoptycy prognozują 22 st. C. Najcieplej będzie w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i we Wrocławiu. Tam temperatury będą oscylować od 24 do 25 st. C.

Spadek ciśnienia, kiepski biomet

Najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest na wschodzie Polski, bo poniżej 60 proc. Im dalej na wschód, tym bardziej te wartości będą rosnąć. Na krańcach wschodnich odnotujemy wilgotność powietrza na poziomie powyżej 80 proc. Mieszkańcy Polski zachodniej sobotnią temperaturę odczują jako ciepłą, pozostali - jako komfortową. Niekorzystny biomet prognozowany jest niemal w całym kraju. Meteopaci mogą odczuwać senność, zmęczenie i narzekać na ból głowy. Jedynie na zachodzie Polski warunki biometeorologiczne mają być neutralne. Ciśnienie będzie spadać. Synoptycy przewidują, że w Warszawie wyniesie 997 hPa.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotęTVN Meteo

Prognoza pogody dla regionów

Pogoda Trójmiasto

Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr umiarkowany, w strefie brzegowej w porywach do 50 km/h a w czasie burzy do 80 km/h, północny. Ciśnienie po południu 1008 hPa i spada.

Pogoda Poznań

Pogodnie. Temp. maks. w dzień 24 st. C. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, północny. Ciśnienie po południu 998 hPa spada.

Pogoda Warszawa

Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 20 st. C. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, północny. Ciśnienie po południu 991 hPa spada.

Pogoda Wrocław

Pogodnie. Temp. maks. w dzień 24 st. C. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, północny. Ciśnienie po południu 991 hPa i waha się. Pogoda Kraków

Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 19 st. C. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, północny. Ciśnienie po południu 979 hPa i waha się.

Autor: PW,js/mj,ja / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt Meteo/Jaga_

Pozostałe wiadomości