Prognoza pogody na dziś: śnieg w całym kraju

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Niedziela przyniesie opady śniegu w całym kraju. Odczujemy chłód, a biomet okaże się niekorzystny.

Drugi dzień weekendu przyniesie okresami opady śniegu, które na południowym wschodzie nadal będą dość intensywne. Rano utrzymają się mgły. Temperatura wzrośnie i osiągnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z kierunku północnego.

Warunki biometeorologiczne

Najwyższa wilgotność będzie na południowym wschodzie - tam stężenie pary wodnej w powietrzu wyniesie 80 procent. W pozostałej części kraju osiągnie około 70 proc. Niska temperatura sprawi, że będziemy odczuwać chłód. Prognozowane są niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę
Warunki biometeorologiczne w niedzielęTVN Meteo

Prognoza dla poszczególnych miast

WARSZAWA

Pojawi się przelotny śnieg. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1003 hPa i będzie się podnosiło.

POZNAŃ

Pojawią się przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalnie wyniesie 2 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1007 hPa, z tendencją rosnąca.

GDAŃSK

Pojawi się przelotny śnieg. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 1 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1018 hPa i wzrośnie.

WROCŁAW

Przelotnie pojawi się śnieg. Temperatura w dzień wzrośnie do 3 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1002 hPa i podwyższy się.

KRAKÓW

Okresami będzie padać śnieg. Temperatura w dzień wyniesie 2 st. C. Z północy pojawi się słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe 988 hPa i wzrośnie.

Autor: amm//rzw,AP/aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: pexels.com/Tim Gouw (CC0 License)

Pozostałe wiadomości