Prognoza pogody na dziś: śnieg odpuści. Dosypie tylko na północnym wschodzie

Prognoza pogody na dzień
Prognoza pogody na dzień
Prognoza pogody na dzień

Na obfite opady śniegu muszą się przygotować mieszkańcy północno-wschodniej Polski. W pozostałych regionach poprószy raczej słabo, za to zza chmur zacznie przebijać się słońce. Temperatury będą oscylować wokół 0 st. C.

W piątek front atmosferyczny z intensywnymi opadami śniegu utrzyma się na północnym wschodzie Polski. Poza tym będzie pochmurno z przejaśnieniami, ale miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południu, może powrócić słaby śnieg. Na drogach zrobi się ślisko.

Na przeważającym obszarze kraju słupki rtęci pokażą 1 st. C. Jedynie na południowym wschodzie 0 st. C, a w Katowicach -1 st. C. Najcieplej będzie we Wrocławiu, 2 st. C.

Kiepski biomet na początek weekendu

W piątek wedrze się do nas duża porcja arktycznego powietrza, dlatego dominować będzie odczucie chłodu. Spotęguje je duża wilgotność powietrza. Najwyższa, bo przekraczająca 90 proc. na północnym wschodzie i wschodzie kraju, najniższa poniżej 80 proc. na południowym zachodzie. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa, będzie rosło.

Prognoza pogody dla meteopatów na piątek
Prognoza pogody dla meteopatów na piątek

Prognoza pogdy dla miast

Prognoza pogody dla Trójmiasta

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temp maks. 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno - zachodni. Ciśnienie w południe 1008 hPa wzrost.

Prognoza pogody dla Poznania

Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 60- 80 km/h, południowo- zachodni. Ciśnienie w południe 999 hPa, wzrost.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno - zachodni. ciśnienie w południe 996 hPa, wzrost.

Prognoza pogody dla Krakowa

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno - zachodni. Ciśnienie w południe 979 hPa, wzrost.

Prognoza pogody dla Warszawy

Pochmurno z przejaśnieniami, Temp. maks. 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 60-80 km/h. Ciśnienie w południe 995 hPa, wzrost.

Autor: mm,js//bgr / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości