Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: śnieg i silny wiatr

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na środę

Na dziś synoptycy zapowiadają opady śniegu i porywisty wiatr. To początek ochłodzenia, które z każdym dniem będzie coraz silniejsze.

Dziś czasami będzie padać śnieg. Lokalnie opady mogą być intensywne. Temperatura, jeszcze dodatnia, od 0 st. C na Podkarpaciu, przez 2-3 st. C w centrum, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach 60-80 km/h. Na Wybrzeżu porywy mogą przekraczać 80 km/h i powodować zjawisko tzw. cofki. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe 977 hPa.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w całej Polsce będzie bardzo wysoka, osiągnie wartość powyżej 90 proc. W całym kraju odczujemy zimno. Biomet w związku z obniżonym ciśnieniem, wszędzie okaże się niekorzystny.

Warunki biometeorologiczneTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 982 hPa.

KRAKÓW

Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 970 hPa.

POZNAŃ

Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie, w południe 983 hPa, spada.

WARSZAWA

Przeważnie pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 60-80 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada (o kolejne 7 hPa), w południe 977 hPa.

WROCŁAW

Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 983 hPa, spada.

Autor: AP/aw/tw / Źródło: TVN Meteo