Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: silny wiatr, sztorm i deszcz

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/24

Poniedziałek będzie deszczowy w całym kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 stopni Celsjusza. W wielu regionach powieje silny wiatr.

Początek tygodnia przyniesie opady deszczu, a na północy może zagrzmieć. W wyższych partiach gór może spaść śnieg. Termometry pokażą od 12 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu okaże się dość silny i silny, w porywach może osiągać prędkość od 60 do 80 kilometrów na godzinę. Silniej, bo do 90 km/h, powieje na Przedgórzu Sudeckim. Na Bałtyku możliwy jest sztorm, prędkość wiatru będzie sięgać 8 stopni w skali Beauforta.

Warunki biometeorologiczne

Największą wilgotność odnotujemy na wschodzie, przekroczy 80 procent. Będzie zmniejszać się ku zachodowi. W całym kraju odczujemy wiatr, chłód i wilgoć, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek
Warunki biometeorologiczne w poniedziałektvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Przelotne opady deszczu. Termometry pokażą do 14 st. C. Z północnego zachodu powieje dość silny i silny wiatr, w porywach prędkość wyniesie 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1002 hPa.

POZNAŃ

Przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 14 st. C. Powieje dość silny i silny wiatr z północnego zachodu, w porywach osiągnie do 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1009 hPa.

GDAŃSK

Przelotne opady deszczu, może przejść burza. Temperatura wyniesie 13 st. C. Powieje dość silny i silny wiatr, w porywach wyniesie 60-80 km/h, ma wiać z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1013 hPa.

WROCŁAW

Przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie 13 st. C. Powieje dość silny i silny wiatr, który w porywach wyniesie do 60-80 km/h, okaże się północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu barometry pokażą 1007 hPa.

KRAKÓW

Przelotne opady deszczu. Termometry wskażą 15 st. C. Powieje dość silny i silny północno-zachodni wiatr, w porywach może rozpędzić się do 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 994 hPa.

Autor: dd/map,aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości