Prognoza pogody na dziś: rześko i pogodnie. Miejscami dopada śniegu

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

Po mroźnej nocy humory poprawi nam pogodny dzień.

W ciągu dnia na północy pojawią się słabe opady śniegu. Poza tym będzie pogodnie. Termometry maksymalnie wskażą od -2 st. C na wschodzie kraju do 1 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słabo i umiarkowanie z kierunku zachodniego.

Warunki biometeorologiczne

We wtorek prognozowane jest utrzymywanie się względnie suchego powietrza. Stężenie pary wodnej okaże się najwyższe na północy - powyżej 70 procent. Im bardziej na południe, tym wilgotność będzie mniejsza, do wartości poniżej 60 proc. Niska temperatura spowoduje, że mieszkańcy całej Polski odczują zimno. Jednak słoneczna aura sprawi, że w większości kraju warunki biometeorologiczne będą korzystne. Jedynie na północy okażą się neutralne.

Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorekTVN Meteo

Prognoza pogody dla miast

WARSZAWA

DZIEŃ: Będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 0 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1008 hPa i obniży się.

POZNAŃ

DZIEŃ: Prognozowana jest pogodna aura. Temperatura wzrośnie do 0 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1011 hPa i spadnie.

GDAŃSK

DZIEŃ: Przelotnie popada śnieg. Temperatura maksymalnie wyniesie -1 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1019 hPa, z tendencją spadkową.

WROCŁAW

DZIEŃ: Temperatura wzrośnie do 1 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1006 hPa i obniży się.

KRAKÓW

DZIEŃ: Będzie pogodnie. Temperatura w dzień -1 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, z kierunku zachodniego. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 995 hPa i obniży się.

Autor: amm, sj//rzw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Visualhunt (CC BY-SA 2.0)

Pozostałe wiadomości