Prognoza pogody na dziś: przydadzą się parasole

Prognoza pogody na piątek 19.04
Prognoza pogody na piątek 19.04
Prognoza pogody na piątek 19.04

Dzisiaj warto zabrać ze sobą parasol. Kropić może w centrum, na wschodzie i południowym-zachodzie kraju. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie będzie padać intensywniej, nawet do 20 l wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach powinno być pogodnie.

W piątek na pogodną aurę mogą liczyć mieszkańcy Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur, a także Wielkopolski oraz Podkarpacia. Na pozostałych obszarach może przelotnie padać. Opady będą przeważnie niewielkie, jedynie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie opady bardziej intensywne - spadnie do 20 l wody na metr kwadratowy.

W dzień do 22 st. C

Nad południową i wschodnią Polskę napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Dlatego na południowym wschodzie kraju będzie nie tylko pogodnie i sucho, ale też bardzo ciepło - nawet 22 st. C. O cztery stopnie chłodniej będzie na Lubelszczyźnie.

17 st. C odnotują Suwalszczyzna, Warmia, Mazury i centrum kraju, a 16 st. C - Podlasie oraz Górny i Dolny Śląsk. Na całym Pomorzu i Ziemi Lubuskiej będzie 15 st. C. Na nieco niższe temperatury na zachodzie i północy wpłynie chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie z zachodu.

Przeważy niekorzystny biomet

Mieszkańcy północnej, północno-zachodniej i południowo-wschodniej Polski odczują w piątek ciepło. Między tymi strefami przeważy odczucie komfortu termicznego. Wilgotność powietrza największa będzie w południowo-zachodniej Polsce - tam jej poziom przekroczy 80 proc. Na pozostałych obszarach wyniesie od 60 do 70 proc.

Pogorszą się warunki biometeo - w dużej części kraju pogoda może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Neutralny biomet utrzyma się na pogodnych północy i północnym zachodzie.

Warunki biometeo w piątek 18.04
Warunki biometeo w piątek 18.04

Prognoza pogody dla regionów

Pogoda Trójmiasto

DZIEŃ: Pogodnie. Temperatura maksymalna: 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku: 1017 hPa, lekko rośnie.

Pogoda Poznań

DZIEŃ: Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1007 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Warszawa

DZIEŃ: Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa: 1005 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Wrocław

DZIEŃ: Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1003 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Kraków

DZIEŃ: Pochmurno z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 991 hPa, bez większych zmian.

Autor: js,pk/rs / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości