Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz z przejaśnieniami, a w górach śnieg

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę

W ciągu dnia synoptycy spodziewają się zarówno opadów deszczu jak i śniegu. W całym kraju utrzyma się umiarkowane zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami oraz dodatnia temperatura. Powody do narzekania znajdą głównie meteopaci zamieszkujący wschodnie i południowo-wschodnie województwa, gdzie biomet będzie niekorzystny.

W sobotę będzie na ogół pochmurno, ale za to z przejaśnieniami i z rozpogodzeniami.

Synoptycy zaznaczają jednak, że na Podlasiu, na Lubelszczyźnie, na Ziemi Świętokrzyskiej, na Podkarpaciu, na Mazowszu i w Małopolsce spadnie deszcz. Spodziewamy się go w ilości 1-10 l/mkw.

W Tatrach, a także na Podhalu może sypnąć śniegiem. Obecna pokrywa powiększy się nawet o dodatkowe kilka centymetrów.

- Śnieg pojawi się głównie w Karpatach, na wysokościach powyżej 1000 m.n.p.m - wyjaśnia synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr - słaby, chwilami umiarkowany - powieje ze zmiennych kierunków, choć przeważać powinien kierunek zachodni.

Połowa Polaków będzie narzekać na pogodę

Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie od około 70 proc. na północnym zachodzie do mniej więcej 90 proc. na południowym wschodzie. Pod względem warunków biometeo Polska podzieli się na pół. Mieszkańcy części północno-zachodniej nie odczują wpływu pogody na swoje samopoczucie. W południowo-wschodniej części biomet nie dopisze.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotę

Prognoza pogody dla pięciu miast Polski

TRÓJMIASTO

Pochmurno, z rozpogodzeniami. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1014 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Pochmurno. Deszcz. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 985 hPa, rośnie.

POZNAŃ

Pochmurno, z rozpogodzeniami. Temp. maks. 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Pochmurno, z przejaśnieniami. Deszcz. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie, w południe 1002 hPa, rośnie.

WROCŁAW

Pogodnie. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1001 hPa, rośnie.

Autor: map,mb / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości