Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz i lokalne burze, do 22 stopni

Najnowsze

[object Object]
Prognoza pogody na Wielkanoctvnmeteo.pl
wideo 2/4

W Wielkanoc na wschodzie kraju przelotnie popada deszcz, miejscami może zagrzmieć. Temperatura wzrośnie do 22 stopni Celsjusza.

W Wielkanoc zachmurzenie będzie zmienne, na ogół małe i umiarkowane. W województwach wschodnich pojawi się więcej chmur i tam może przelotnie popadać deszcz. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu mogą pojawić się burze. Towarzyszyć im mogą opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a także porywy wiatru osiągające prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 stopni na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Warunki biometeorologiczne

Największą, przekraczającą 80 procent, wilgotność powietrza odnotujemy na wschodzie. Będzie zmniejszać się ona w kierunku zachodnim, spadając poniżej 70 procent. Tylko we wschodnich regionach odczujemy komfort termiczny, a na pozostałym obszarze - chłód. Biomet we wschodniej części kraju okaże się niekorzystny. W pozostałych regionach zapowiadają się neutralne warunki biometeorologiczne.

Warunki biometeorologiczne w Wielkanoc
Warunki biometeorologiczne w Wielkanoctvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Dużo słońca, temperatura wyniesie 17 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe dojdzie do 1023 hPa.

KRAKÓW

Dużo słońca, temperatura wzrośnie do 18 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 991 hPa.

POZNAŃ

Czeka nas sporo słońca, a temperatura wyniesie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1013 hPa.

WARSZAWA

Prognozowany jest stopniowy wzrost zachmurzenia, a po południu przelotnie popada deszcz. Temperatura wyniesie maksymalnie 15 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 1009 hPa.

WROCŁAW

Słonecznie, termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Prognozowany jest słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1008 hPa.

Autor: dd,anw/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości