Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: popada, może być głośno od grzmotów

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

Nad wieloma regionami kraju unosić się będą deszczowe chmury. Może także zagrzmieć. Prognoza pogody na poniedziałek pokazuje, że słupki rtęci podskoczą nawet do 30 st. C. Tak gorąco będzie na Podkarpaciu.

Na wschodzie, na Mazowszu i na Ziemi Łódzkiej będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju zdarzą się przelotne opady deszczu, a także burze - lokalnie z gradem. Przewidywana wysokość opadu w czasie burz to 15 litrów na metr kwadratowy.

Wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych dojdzie do 90km/h.

Na Podkarpaciu 30 st. C

Temperatura zawaha się od 24 st. C do 30 st. C. Synoptycy spodziewają się, że najchłodniej będzie nad Bałtykiem. Temperatura wyniesie tam 24 st. C. W centrum kraju, w Olsztynie i w Poznaniu słupek rtęci wskaże 27 st. C, w Warszawie i w Łodzi 28 st. C. Na zachodzie Polski meteorolodzy przewidują od 24 st. C w Szczecinie, 26 st. C w Gorzowie Wielkopolski i 28 st. C we Wrocławiu. Na wschodzie termometry zawahają sie od 27 st. C w Suwałkach do 30 st. C w Rzeszowie.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza będzie wzrastać, na południowym wschodzie wyniesie poniżej 60 proc., na północnym zachodzie powyżej 80 proc.. Zapowiada się senny dzień, warunki biometeo na terenie całego kraju będą niekorzystne.

Warunki biometeo na niedzielę
Warunki biometeo na niedzielęTVN Meteo

Prognoza dla regionów

WARSZAWA Noc: Pogodnie. Temp. min. w nocy 13 st. C. Wiatr słaby, południowy. Ciśnienie: 998 hPa, waha się. Dzień: Słonecznie. Temp. maks. w dzień 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie: 998 hPa, waha się.

POZNAŃ Noc: Przelotny deszcz lub burza. Temp. min. w nocy 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie:998 hPa, waha się. Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 998 hPa i waha się.

GDAŃSK Noc : Przelotny deszcz lub burza. Temp. min. 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej w porywach do 45km/h a w czasie burzy do 70km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1008 hPa i waha się. Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr umiarkowany, w strefie brzegowej w porywach do 55km/h a w czasie burzy do 80km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1008 hPa i waha się.

WROCŁAW Noc: Przelotny deszcz lub burza. Temp. min. w nocy 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie: 996 hPa i waha się. Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Możliwy grad. Temp. maks. w dzień 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, południowo-zachodni . Ciśnienie: 996 hPa i waha się.

KRAKÓW Noc: Pogodnie. Temp. min. w nocy 13 st. C. Wiatr słaby, południowy. Ciśnienie: 985 hPa i waha się. Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Możliwy grad. Temp. maks. w dzień 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, południowy. Ciśnienie: 985 hPa i waha się.

Autor: mab/mj,map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości