Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: popada jedynie na północy Polski

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

Niebo zaczyna się przejaśniać, więc odpoczniemy od ulew. Będzie jednak chłodno, maksymalnie 22 st. C, a ciśnienie zacznie rosnąć.

W piątek jedynie na północnym wschodzie pokropi; parasole przydadzą się m.in. w Olsztynie, Suwałkach i w Trójmieście. Niewykluczone, że przelotnie pokropi w innych miastach, m.in. w Szczecinie. Synoptycy prognozują, że spadnie co najwyżej 5 l/mkw. wody. W pozostałych regionach niebo będzie się przejaśniać.

Nie będzie to najcieplejszy dzień - termometry wskażą od 17 do 19 st. C w większości miejscowości. Nieco więcej, od 20 do 22 st. C odnotują mieszkańcy południowo-wschodniej Polski.

Ciśnienie będzie rosnąć i w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w piątek będzie wysoka, oscylując na poziomie od 80 proc. na południu i w centrum do około 90 proc. na północnym wschodzie. W całym kraju utrzyma się subiektywne odczucie chłodu i niekorzystny biomet.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątekTVN Meteo

Prognoza dla największych miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz (1-3 l/mkw). Temp. maks. 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w południe 1013 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 989 hPa., rośnie.

POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1007 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami, możliwy słaby przelotny deszcz (1-2 l/mkw.). Temp. maks. 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, rośnie.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1005 hPa, rośnie.

Autor: msb,AD/rp,jap / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości