Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: popada, ale nie wszędzie. Wiatr do 80 km/h

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Niedziela minie pod znakiem deszczu, śniegu i wiatru. Jednak są regiony, gdzie padać dziś nie powinno. Porywy wiatru w całym kraju będą silniejsze, a w górach przekroczą 100 km/h.

W niedzielę niebo zachmurzy się, ale pojawią się też przejaśnienia. Pas od Małopolski, przez Kielecczyznę i Mazowsze, po Mazury i Suwalszczyznę będzie bez opadów. Na pozostałym obszarze okresami pojawią się opady śniegu z deszczem, do 5 l/mkw., a na krańcach zachodnich - samego deszczu.

Temperatura powietrza będzie się wahać od 1 st. C na północnym wschodzie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-70 km/h, a na zachodzie do 80 km/h. W górach wiatr osiągnie prędkość powyżej 100 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza będzie wysoka - wyniesie od 80 proc. w centrum i na południu kraju do 90 proc. na północy. W większości regionów odczujemy zimno, na zachodzie Polski - chłód. Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę
Warunki biometeorologiczne w niedzielęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, po południu w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa 1000 hPa, waha się.

TRÓJMIASTO

Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady do 5 mm śniegu z deszczem i deszczu. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie w południe 1006 hPa, spada.

POZNAŃ

Zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa 1000 hPa, waha się.

WROCŁAW

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa 1000 hPa, waha się.

KRAKÓW

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa 990 hPa, waha się.

Autor: zupi,AD/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości