Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: popada, ale będzie się przejaśniać

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę

Utrzymujący się front atmosferyczny sprawi, że tylko mieszkańcy północnej i zachodniej Polski mogą liczyć na słoneczną aurę. Na wschodzie, południu i częściowo w centrum będzie pochmurno i deszczowo za sprawą frontu atmosferycznego, który jednak w ciągu dnia ma się odsuwać poza granice naszego kraju. Odczujemy ochłodzenie - w najcieplejszym Rzeszowie temperatura nie przekroczy 16 st. C.

Sobota będzie pochmurna i deszczowa w województwach wschodnich, a także na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej oraz Dolnym i Górnym Śląsku. Mieszkańców pozostałych części kraju czeka naprawdę przyjemna pogoda.

Wartości, jakie zobaczymy na termometrach, dla niektórych mogą być rozczarowujące. W Trójmieście temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Na Suwalszczyźnie przewiduje się o dwa stopnie więcej. W Zielonej Górze słupki rtęci podskoczą do 14 st. C, a najcieplejszym Rzeszowie - do 16 st. C.

Podmuchy wiatru będą słabe i umiarkowane.

Biomet różny

Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie od 60 proc. na północnym zachodzie do 80 proc. na południowym wschodzie. Warunki biometeo nie dopiszą tam, gdzie popada. W miejscach wolnych od opadów będą neutralne.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Prognoza pogody dla największych miast kraju

Pogoda Warszawa

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu 1014 hPa i rośnie.

Pogoda Poznań

Pogodnie. Temp. maks. w dzień 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu 1017 hPa i rośnie.

Pogoda Trójmiasto

Pogodnie. Temp. maks. w dzień 14 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni. Ciśnienie po południu 1030 hPa i rośnie.

Pogoda Wrocław

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu 1010 hPa i rośnie.

Pogoda Kraków

Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu 996 hPa i rośnie.

Autor: map,js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości