Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: pogodny wschód, deszczowy zachód. Będzie nawet 26 stopni

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

W sobotę na pogodne niebo będą mogli liczyć przede wszystkim mieszkańcy wschodnich regionów kraju. Z kolei na zachodzie możliwe będą przelotne opady deszczu. Po południu zrobi się naprawdę ciepło, słupki rtęci powędrują nawet do 26 st. C.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Dzień będzie dość ciepły - temperatura będzie oscylowała na poziomie od 22 st. C w Trójmieście i Szczecinie do około 23-25 st. C i nawet 26 st. C w Lublinie i Rzeszowie. Niestety - tylko na niewielkim (wschodnim) obszarze kraju będzie pogodnie.

Na ogół jednak niebo będzie zachmurzone, zaś w Trójmieście, Bydgoszczy, Olsztynie i w Poznaniu przelotnie pokropi.

Z kolei w pasie od Szczecina przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę i Wrocław po Katowice i Kraków pojawią się burze. Wyładowaniom będą towarzyszyły opady o natężeniu do 20 l/mkw. i wiatr osiągający w porywach 90 km/h.

Warunki biometeo

W sobotę na północno-zachodnim krańcu Polski wilgotność powietrza sięgnie około 90 proc. Na zachodzie kraju ogólnie będzie oscylował na poziomie 70-80 proc. Z kolei na wschodzie utrzyma się na wysokości około 60 proc.

Biomet będzie w większości Polski na niekorzystnym poziomie - tylko na niewielkim obszarze wschodniej części kraju będzie neutralny. Będzie ciepło, zaś wzdłuż zachodniej granicy Polski odczuwalny będzie komfort termiczny.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotęTVN Meteo

Prognoza dla regionów

Dla Warszawy:

Pogodnie. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1005 hPa, bez większych zmian.

Dla Trójmiasta:

Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1022 hPa, lekko rośnie.

Dla Poznania:

Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1008 hPa, lekko rośnie.

Dla Wrocławia:

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 l/mkw, możliwa burza. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie: 1003 hPa, lekko rośnie.

Dla Krakowa:

Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-15 l/mkw, możliwa burza. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie: 990 hPa, lekko rośnie.

Autor: mb,kt/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości