Prognoza pogody na dziś: pogodnie na obrzeżach, centrum kraju pochmurne

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę

Wygląda na to, że są regiony, w które zawita dobra pogoda. Przejaśnienia są prognozowane m.in. dla Pomorza Zachodniego. W wielu miejscach kraju spadnie deszcz, ale gdzieniegdzie mogą się też zdarzyć opady śniegu z deszczem. Temperatura sięgnie maksymalnie 4 st. Celsjusza.

Polska znajduje się pod wpływem wyżu "Fenne" znad Wysp Brytyjskich, w strefie słabego oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego. Zimne powietrze napływające z północnego wschodu będzie ustępować miejsca cieplejszemu polarno-morskiemu, napływającemu z zachodu.

W końcu więcej słońca

W środę jest szansa na przejaśnienia i słońce, ale niestety nie w całym kraju. Dobrą pogodę będą mieli mieszkańcy Wybrzeża, Pomorza Zachodniego, Lubelszczyzny i Podkarpacia. Pozostały obszar kraju przykryją chmury ciepłego frontu atmosferycznego, przez który trochę popada. Dodatkowo na Podlasiu i w górach możliwe są opady śniegu z deszczem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C w Suwałkach, przez 2 st. C w centrum i 4 st. C na Pomorzu.

Powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu.

Poczujemy chłód

W całym kraju dominować będzie odczucie zimna, a to za sprawą wiatru z północy i dużej wilgotności powietrza. Utrzyma się ona na poziomie 90 proc. i więcej. Dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne, ale na północnym zachodzie i południowym wschodzie spodziewamy się neutralnych.

Prognoza pogody dla największych polskich miast

Prognoza pogody dla meteoropatów na środę
Prognoza pogody dla meteoropatów na środę

Prognoza pogody dla Trójmiasta

Dzień: rano pochmurno, mglisto, w dzień rozpogodzenia. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1031 hPa, spada.

Prognoza pogody dla Poznania

Dzień: pochmurno, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie około południa 1021 hPa, bez zmian.

Prognoza pogody dla Warszawy

Dzień: pochmurno z przejaśnieniami, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w Warszawie około południa 1018 hPa, bez zmian.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Dzień: pochmurno, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Mglisto. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie około południa 1016 hPa, bez zmian.

Prognoza pogody dla Krakowa

Dzień: pochmurno z przejaśnieniami, możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie około południa 1000 hPa, bez zmian.

Autor: mm,map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości