Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: pochmurno ale z przejaśnieniami, lokalnie popada

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody w poniedziałek

W poniedziałek popada jedynie miejscami. Pochmurno zrobi się w całym kraju, choć niebo będzie się przejaśniać. Maksymalnie odnotujemy 11 st. C.

Popada na wschodzie i północy kraju do 10 l/mkw. Podczas przechodzenia strefy deszczu będzie wiał silny wiatr, w porywach do 50 km/h. W pozostałych regionach będzie pochmurno ale nie wystąpią opady deszczu. Niewykluczone, że niebo będzie się przejaśniać.

Temperatura osiągnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 11 st. C w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna będzie najwyższa na wschodzie i północy kraju, wyniesie tam powyżej 90 proc. Na południowym zachodzie kraju wilgotność powietrza będzie najniższa i osiągnie poniżej 80 proc. W całym kraju odczujemy chłód. Temperaturę odczuwalną obniży silny wiatr z kierunków północnych. Biomet będzie niekorzystny prawie w całym kraju. Warunki neutralne wystąpią tylko na południowym zachodzie.

Warunki biometeorologiczneTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w Gdańsku, w południe 1025 hPa.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.

POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie, w południe 1018 hPa, waha się.

WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe 1013 hPa.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami. Temp maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1014 hPa, waha się.

Autor: AP,AD/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości