Prognoza pogody na dziś: pochmurnie i burzowo, lecz bardzo ciepło

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek w całym kraju słońce schowa się za kłębiastymi chmurami. Miejscami będzie ich dość dużo. Mimo to, prognozuje się wysoką temperaturę. Wartości na termometrach wyniosą od 17 st. C do 27 st. C.

Polska znajdzie się w płytkiej zatoce niżowej związanej z niżem znad Skandynawii. Nad krajem przemieszczać się będą z zachodu na wschód fronty ciepły i chłodny. Z południowego zachodu nadciągną ciepłe masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Tylko nad zachodnimi regionami znajdzie się chłodniejsze powietrze polarne z zachodu.

Pochmurny poniedziałek

W poniedziałek na niebie pojawią się kłębiaste chmury. Gdzieniegdzie zachmurzenie wzrośnie, przynosząc przelotny deszcz i burze. Wyładowaniom towarzyszyć mogą opady deszczu od 20 do 30 l/mkw. i grad.

Najchłodniej będzie na Pomorzu Zachodnim - 17 st. C. W centrum kraju temperatura wyniesie 25 st. C, a na południowym wschodzie nawet 27 st. C. Południowo-zachodni i zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, a czasem z większą siłą. Podczas burz rozpędzi się aż do 90 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałekTVN Meteo

Warunki biometeorologiczne

Na terenie większości kraju będziemy odczuwać ciepło. Również dobrze, bo komfortowo poczują się mieszkańcy północno-zachodnich województw. Tam właśnie wilgotność powietrza przekroczy 80 procent. Najbardziej sucho będzie na Lubelszczyźnie, gdzie zawartość pary wodnej w powietrzu wyniesie mniej niż 70 procent. Niestety ponura aura wpłynie negatywnie na biomet, dlatego możemy czuć zmęczenie i osłabienie.

Warunki biometeorologiczne na poniedziałek
Warunki biometeorologiczne na poniedziałekTVN Meteo

Prognoza regionalna

WARSZAWA

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, a po południu przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzą. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr południowo-zachodni słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny do 80 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 1005 hPa, waha się.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr południowo-zachodni i zachodni słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny do 80 km/godz. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1016 hPa, waha się.

POZNAŃ

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzą. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr zachodni słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny, do 80 km/h. Ciśnienie około południa 1005 hPa, waha się.

WROCŁAW

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzą. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr zachodni słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny, do 80 km/h. Ciśnienie około południa 1001 hPa, waha się.

KRAKÓW

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, a po południu przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzą. Temp. maks. 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny, do 90 km/h. Ciśnienie około południa 990 hPa, waha się.

Autor: ab,mab/kka/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości