Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: padać może wszędzie. Burze na wschodzie

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek

Synoptycy na wtorek przewidują opady w całym kraju. Najgwałtowniejsze zjawiska będą na wschodzie kraju, gdzie pojawią się burze wraz z porywistym wiatrem. Spokojniejszy pozostanie zachód, gdzie mimo deszczowych chmur, chwilami może pojawić się słońce.

- Polska znajduje się pod wpływem niżu, którego centrum przemieszcza się nad krajem znad Zachodnich Sudetów w kierunku Litwy. Z zachodu na wschód wędruje wraz z niżem chłodny front atmosferyczny. Nad wschodnie krańce kraju napływa jeszcze z południa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostałą część natomiast napływa chłodniejsze polarno-morskie - podaje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Upalnie na Podkarpaciu, nadal mokro i zagrzmi

Na wtorek synoptycy prognozują jeszcze pochmurną pogodę, w środę będzie słoneczniej. Strefa frontu, która przynosi przelotne opady i burze, przesunie się na wschód, dlatego zachód kraju będzie wolny od deszczu od popołudnia.

W ciągu dnia najchłodniej będzie na Wybrzeżu. W Trójmieście temperatura wyniesie zaledwie 18 st. C. Trochę cieplej na zachodzie i w centrum - ok. 19-21 st. C. Gorąco na Podkarpaciu. Według prognoz nawet 32 st. C w Rzeszowie.

Biomet niekorzystny

Na wschodzie Polski będzie ciepło, a nawet gorąco. Komfortowe warunki wystąpią natomiast na zachodzie. Chłodno będzie w pasie od Wybrzeża po Sudety.

Biomet niekorzystny w przeważającej części kraju, tylko na Nizinie Szczecińskiej neutralny.

Największa wilgotność powietrza (pow. 90 proc.) wystąpi w centralnej części kraju i będzie spadać w kierunku południowo-wschodnim i północno-zachodnim do poniżej 70 proc.

Warunki biometeo na wtorekTVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu miast Polski:

WARSZAWA

Dzień: Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, po południu burza z opadami do 30mm. Temperatura: 26 st. C. Wiatr wschodni, skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 80 km/godz. Ciśnienie około południa: 1005 hPa, waha się.

TRÓJMIASTO

Dzień: Pochmurno z opadami deszczu, stopniowo słabnącymi i zanikającymi. Temperatura: 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1020 hPa, rośnie.

POZNAŃ

Dzień: Pochmurno z opadami deszczu, stopniowo słabnącymi i zanikającymi. Temperatura: 19 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1011 hPa, rośnie.

WROCŁAW

Dzień: Pochmurno z opadami deszczu, stopniowo słabnącymi i zanikającymi. Temperatura: 19 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1007 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Dzień: Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, po południu burza z opadami do 30 mm. Temperatura: 25 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 80 km/godz. Ciśnienie około południa: 991 hPa, rośnie.

Autor: kt,mb/mj, rs / Źródło: TVN Meteo