Prognoza pogody na dziś: nieliczne miejsca z rozpogodzeniami. Miejscami będzie grzmieć i błyskać

Prognoza pogody na środę 1.10
Prognoza pogody na środę 1.10
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na środę 1.10

Czeka nas deszczowy i lokalnie burzowy dzień. Nie warto rozstawać się z parasolem. Niewykluczone jednak, że miejscami niebo będzie się przejaśniać i wypogadzać. Niestety taka pogoda nie sprzyja meteopatom. Biomet w całym kraju stanie się niekorzystny.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Nad Polską będziemy mieć strefę frontu, a przez to popada. Mazowsze, Suwalszczyzna i Podlasie to jedyne regiony, które powinny być wolne od deszczu. Burze mogą się pojawić na Dolnym Śląsku.

Tam, gdzie synoptycy nie spodziewają się opadów deszczu, odnotujemy najniższe temperatury. W Suwałkach termometry pokażą zaledwie 13 st. C. W Białymstoku odnotujemy 14 st. C. 16 stopni będzie w Olsztynie. 17 st. C odnotujemy w Trójmieście, Warszawie, Lublinie. O stopień cieplej będzie w Rzeszowie. W Szczecinie, Łodzi, Krakowie termometry pokażą 19 st. C. 20 st. C odnotują mieszkańcy Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic. Najcieplejszym miastem będzie Wrocław z temperaturą 22 st. C.

Warunki biometeo

W środę najwyższa wilgotność powietrza czeka mieszkańców Polski zachodniej, centralnej (powyżej 80 proc.). Im dalej na północny wschód, tym wilgotność będzie maleć.

Synoptycy prognozują, że mieszkańcy Polski wschodniej, północnej i centralnej odczują chłód. Jedynie na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie temperatura będzie odczuwalna jako komfortowa.

Meteopaci mogą narzekać na bóle głowy, senność i zmęczenie. Biomet będzie niekorzystny w całym kraju.

Warunki biometeo w środę 1.10
Warunki biometeo w środę 1.10

Prognoza pogody dla pięciu miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno z przejaśnieniami. Deszcz. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr słaby, wschodni. Ciśnienie, w Gdańsku, w południe 1027 hPa, rośnie. KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Deszcz. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w południe 995 hPa, waha się. POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami. Deszcz. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w południe 1014 hPa, rośnie. WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie, w południe, 1014 hPa, rośnie. WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami. Deszcz. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w południe 1008 hPa, waha się.

Autor: PW,kt/map,mk / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości