Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: na termometrach nawet 29 stopni

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek
TVN MeteoPrognoza pogody na czwartek

Czwartek zapowiada się pogodnie. Zdaniem synoptyków w całym kraju nie zabraknie słońca. Nikt nie będzie mógł również narzekać na temperatury. W całym kraju słupki rtęci przekroczą 25 st. C.

W czwartek parasole się przydadzą tylko po to, aby zapewnić nam odrobinę cienia. Synoptycy prognozują, że w całej Polsce nie zabraknie słońca.

Na niebie nie będzie także zbyt wielu chmur, za którymi mogłoby ewentualnie się skryć. Jedynie na południowym wschodzie, w Bieszczadach, mogą wystąpić burze.

Czytaj więcej o powrocie burz do Polski

Do opalania zachęcać będzie również temperatura - najniższą wartość maksymalną, równą 26 st. C, wskażą termometry w Suwałkach oraz w Trójmieście. W pozostałych regionach wartości wzrosną do 27-28 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie Polski, w Szczecinie, Zielonej Górze i we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą 29 st. C.

Warunki biometeo

Czwartkowy upał i duchota sprawi, że będziemy zmęczeni, rozkojarzeni i rozdrażnieni. Szczególny dyskomfort odczują meteopaci, ponieważ biomet będzie na niekorzystny.

Niski poziom wilgoci w powietrzu (od 40 proc. do 50 proc. wzdłuż południowej granicy) będzie potęgował jedynie wrażenie gorąca.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartekTVN Meteo

Prognoza dla regionów

Prognoza dla Warszawy

Słonecznie. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 1006hPa, wolno spada.

Prognoza dla Trójmiasta

Słonecznie. Temp. maks. 26 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 1018hPa, lekko spada.

Prognoza dla Poznania

Słonecznie. Temp. maks. 28 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 1004hPa, wolno spada.

Prognoza dla Wrocławia

Słonecznie. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 1000hPa, wolno spada.

Prognoza dla Krakowa

Słonecznie. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 990hPa, wolno spada.

Autor: mb,kt/mj,map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości