Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: na południu burze. A nad morzem tylko 12 stopni C

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę i kolejne dni
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę i kolejne dni

Przed mieszkańcami południa deszczowe, a nawet burzowe godziny. Kiedy zagrzmi, wiatr może osiągać prędkość dochodzącą do 80 km/h. Na pozostałym obszarze kraju spokojnie. Lokalnie temperatura okaże się niska, bo dojdzie tylko do 12 st. Celsjusza.

W niedzielę opadów spodziewamy się na południu kraju. W drugiej części dnia deszcz padać może w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Śląsku. Lokalnie tworzyć się będą burze. Wtedy zrywać się będzie porywisty wiatr osiągający prędkość nawet 80 km/h.

Na północy i w centrum spodziewamy się natomiast dużo słońca.

W północno-zachodniej części Polski spodziewamy się w niedzielę nawet 20 st. C. Na wybrzeżu będzie jednak zdecydowanie chłodniej, bo tylko 12 st. C prognozowane jest dla Łeby. Na północnym wschodzie termometry wskażą od 16 st. na Suwalszczyźnie do 20 st. C w Płocku, Warszawie i Radomiu.

Na Śląsku i Ziemi Łódzkiej będzie jutro od 18 do maksymalnie 21 st. C. Tutaj jednak w niedzielę spodziewamy się przelotnych opadów, a na Śląsku nawet burz. Do 22 st. C wskażą z kolei termometry mieszkańców Polski południowo-wschodniej. Na taką wartość jest szansa w Rzeszowie i Krakowie. Chłodniej w Zakopanem, gdzie jutro będzie ok. 16 st. C.

Prognoza pogody dla meteopatów

W niedzielę wilgotność powietrza będzie rosła w pasie z północy na północ. W Gdańsku wyniesie ona mniej niż 50 proc., z kolei w Małopolsce i Podkarpaciu trzeba liczyć się z ponad 70-procentową wilgotnością powietrza. Front podzieli Polskę na pół. Na samopoczucie mieszkańców południa kraju wpływać będzie niż i warunki biometeo będą niekorzystne. Tam, gdzie w niedzielę można liczyć na pogodne niebo i dużo słońca, pogoda nie będzie miała wpływu na samopoczucie.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatówTVN Meteo

Prognoza pogody dla największych miast Polski

WARSZAWA

Dzień: Pogodnie. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1010 hPa i rośnie. POZNAŃ

Dzień: Słonecznie. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1012 hPa i rośnie. GDAŃSK

Dzień: Słonecznie. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1022 hPa i rośnie. WROCŁAW

Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80km/h, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1009 hPa i rośnie.. KRAKÓW

Dzień: Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80km/h, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 997 hPa i rośnie.

Autor: pk,map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości