Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: na północy deszcz, wszędzie silniejszy wiatr. Do 19 stopni

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

Od zachodu wkracza strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Na północy Polski przewidywane są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie.

W sobotę na północy spadnie deszcz, jednak pogodnie będzie w innych częściach kraju. Temperatura nie wzrośnie powyżej 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz - na Dolnym Śląsku - powyżej 19 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr zachodni, w porywach do 45 kilometrów na godzinę, a na Wybrzeżu nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna powietrza będzie najwyższa na północy: nawet powyżej 80 procent. Im dalej na południe, tym niższe wartości wskażą higrometry. Mieszkańcy północnych regionów odczują chłód, za to na południu odczujemy komfort termiczny. Jest to związane z układem wysokiego ciśnienia nadciągającym z południa. Warunki biometeo będą niekorzystne na północy kraju, za to w pozostałych regionach okażą się neutralne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotęTVN Meteo

Prognoza dla poszczególnych miast

WARSZAWA

Dobra pogoda się utrzyma, a termometry wskażą do 16 stopni Celsjusza. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie ponownie wyniesie 1009 hPa i również będzie się wahać.

POZNAŃ

Będzie pogodnie. Termometry wskażą do 18 stopni Celsjusza. Powieje dość umiarkowany i dość silny wiatr zachodni, który w porywach osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie wyniesie do 1014 hPa, po czym będzie się wahać.

GDAŃSK

Okresami spadnie deszcz. Termometry wskażą co najwyżej 15 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany zachodni wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 40 kilometrów na godzinę, a na Wybrzeżu jego prędkość wyniesie nawet 60 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie wyniesie 1020 hPa, po czym zacznie się wahać.

WROCŁAW

Utrzyma się ładna pogoda. Temperatura wyniesie do 19 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr zachodni, który w porywach osiągnie prędkość do 40 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie wyniesie 1011 hPa, po czym zacznie się wahać.

KRAKÓW

Dalej będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 17 stopni Celsjusza. Powieje dość umiarkowany i dość silny wiatr zachodni, który w porywach osiągnie prędkość do 40 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie utrzyma wysokość 1000 hPa, po czym będzie się wahać.

Autor: sj,wd/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości